Rozmowy na szczycie. Pandemia, wojna i co dalej?

Pracodawcy Pomorza zapraszają na wyjątkową debatę z cyklu, „Rozmowy na szczycie”, tym razem w odsłonie tematycznej zatytuowanej „Pandemia, wojna i co dalej?”. Wydarzenie będzie miało miejsce 17 października o godz. 17.00 na 34. piętrze wieżowca Olivia Star (Gdańsk, Aleja Grunwaldzka 472c).

W obliczu wielu aktualnych problemów związanych ze światową pandemią koronawirusa, wojną za wschodnią granicą naszego kraju oraz jednoczesnym spowolnieniu gospodarczym, szalejącej inflacji, zachwianych łańcuchach dostaw czy braku surowców energetycznych, warto zastanowić się nad przyszłością.

Aktualna sytuacja geopolityczna i gospodarcza wielu państw przyczynia się do wzrostu niezadowolenia społecznego jak i napięć pomiędzy wieloma państwami europejskimi. Widmo potencjalnego kryzysu stanowić może dla Polski zarówno zagrożenie rozwojowe jak i potencjalną szansę wzmocnienia naszej pozycji gospodarczej i politycznej w Europie. Już teraz powinniśmy rozmawiać oraz analizować wiele scenariuszy wyzwań z którymi w najbliższym czasie będziemy musieli się zmierzyć.

Spotkanie „Rozmowy  na szczycie – Pandemia, wojna i co dalej?” przyjmie rolę aeropagu gospodarczego, w którym goście specjalni podejmą się analizy następujących obszarów:

  • Bezpieczeństwo europejskie (wprowadzenie do debaty) – Aleksander Kwaśniewski, Prezydent RP w latach 1995-2005;
  • Przyszłość finansowa – Dr Bogusław Grabowski, ekonomista, pracownik naukowy Uniwersytetu Łódzkiego;
  • Przyszłość państwowości – Dr Anna Materska-Sosnowska – politolożka, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego, Członek Zarządu Fundacji Batorego;
  • Przyszłość społeczeństwa – Prof. Cezary Obracht-Prondzyński, socjolog, pracownik naukowy Uniwersytetu Gdańskiego;
  • Przyszłość biznesu – Beata Stelmach, menedżerska i ekonomistka, wiceminister MSZ (2011-2013);
  • Przyszłość energetyczna – Piotr Woźniak, ekspert i menadżer, prezes Zarządu PGNiG (2015-2020), minister gospodarki (2005-2007), wiceminister środowiska (2011-2013).

Rolę moderatorki debaty obejmie Karolina Lewicka z Radia TOK FM.

Wydarzenie ma charakter bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w rejestracja w systemie rejestracyjnym Pracodawców Pomorza. Na podstawie poprawnie wykonanej rejestracji wydawane będą zaproszenia drukowane wraz z kartami wstępu (przesłane tradycyjną pocztą).

Poprzedni artykuł

Pierwsza Brama Mazur, czyli Kętrzyn w jeden dzień!

Następny artykuł

Botoks? Nie, dziękuję! Wolę ostrygi!

powiązane artykuły
Total
0
Share