+50 do CV! Wartościowa inicjatywa HeyDay Foundation

Jako czasopismo oraz portal staramy się wspierać medialnie wszelkie wartościowe inicjatywy. Nie inaczej jest tym razem. Miło nam poinformować, że staliśmy się głównym partnerem medialnym projektu HeyDay Foundation o nazwie +50doCV!

+50doCV! to kampania społeczna, która ma na celu aktywizację zawodową. Tytułowa inicjatywa informuje społeczeństwo o zagrożeniach dotyczących współczesnego rynku pracy.

Powrót do aktywności zawodowej jest utrudniony głównie ze względu na wypalenie zawodowe, depresję, poważne choroby, ale także problemy komunikacyjne spowodowane zjawiskiem zmiany pokoleniowej czy brak możliwości nabycia nowych kompetencji – podkreśla Ewelina Strawa z HeyDay Foundation.

Cele kampanii +50doCV!:

  • edukowanie przedsiębiorców i liderów w procesie rozpoznawania zjawisk takich jak wypalenie zawodowe oraz depresja
  • przeciwdziałanie wypaleniu zawodowemu oraz depresji
  • informowanie pracodawców, managerów oraz pracowników o możliwości i metodach związanych z procesem przebranżowienia oraz poszerzeniem umiejętności zawodowych
  • zapewnienie wsparcia psychologicznego w powrocie do aktywności zawodowej
oficjalny plakat promujący kampanię społeczną +50doCV!

Rynek pracy to gra

Postępująca cyfryzacja, pokoleniowe zmiany, przebranżowienie czy ograniczenia związane z kompetencjami miękkimi – wszystko to wpływa na kondycję współczesnego rynku pracy i rodzi nowe wyzwania. Zarówno przedstawiciele pokolenia tzw. Silversów, jak i osoby młode mają duże problemy z odnalezieniem się w obszarze zawodowym. I właśnie ten wątek został motywem przewodnim kampanii +50doCV!.

Projektując naszą kampanię postawiliśmy na motyw labiryntu. Jest to motyw symboliczny, bo oznaczający walkę ze słabościami na tle dynamicznej przestrzeni, która może nam przysporzyć wielu wyzwań – podkreśla Ewelina Strawa. Ponadto postanowiliśmy nawiązać do estetyki retro gier wideo. Z raportów statystycznych wynika, że największe trudności z odnalezieniem się na obecnym rynku pracy mają osoby 50+. Przedstawiciele tego pokolenia z pewnością pamiętają AMIGĘ, ATARI czy Pegasusa. Postanowiliśmy przywołać ich pozytywne wspomnienia, nie zapominając o tym, że sfera zawodowa jest również formą gry, w której nie zawsze idzie po naszej myśli, ale to nie powód do tego, żeby się poddawać – dodaje CEO HeyDay Foundation.

Inauguracja unikalnego projektu

HeyDay Foundation w ramach akcji +50doCV! rozpoczyna unikalny program, który polega na zaaranżowaniu kameralnej 6-osobowej grupy osób. Owe osoby w ramach projektu otrzymają wsparcie od specjalistów z obszarów takich jak psychologia, HR, prawo oraz marketing. Realizacja programu umożliwi bezpieczny i skuteczny powrót na rynek pracy. Projekt jest skierowany przede wszystkim do pokolenia Silversów, czyli osób po 50. roku życia, ale jak się okazuje – nie jest to warunek konieczny.

Niesiemy wsparcie każdemu – bez względu na wiek i doświadczenie zawodowe. W HeyDay Foundation nikogo nie wykluczamy. Prowadzenie kampanii pokazało nam, że problem poważnych chorób, depresji i wypalenia może dotknąć każdego. I każdy może liczyć na naszą pomoc – podkreśla Ewelina Strawa. Zapraszamy do kontaktu firmy oraz instytucje, które zmagają się z tego rodzaju zjawiskami. Zapraszamy managerów i przedsiębiorców, którzy dostrzegają potrzebę zmian w obszarze zawodowym zarówno swoim, jak i zatrudnionych. Chętnie przybliżymy szczegóły związane z naszą inicjatywą – dodaje kreatorka kampanii.

Jeśli chcesz wziąć udział w projekcie +50doCV! lub wesprzeć działalność HeyDay Foundation – skorzystaj z następujących danych kontaktowych:

HeyDay Foundation:

email: office@heydayfoundation.org
Tel: 789 115 992

foto główne: freepik

Poprzedni artykuł

Poznaliśmy wyniki wyborów do PE. Jak głosowano na Pomorzu, Warmii i Mazurach?

Następny artykuł

Sopot: Weekend pełen jeździeckich wrażeń!

powiązane artykuły
Total
0
Share