Aleksander Kwaśniewski gościem Pracodawców Pomorza

Na 34. piętrze obiektu Olivia Star padło wiele ważnych pytań. Najważniejsze z nich brzmiało: Pandemia, wojna i co dalej…? To właśnie z tym pytaniem zmierzyli się eksperci zaproszeni przez Pracodawców Pomorza w ramach spotkania z cyklu „Rozmowy na szczycie”, któremu mieliśmy przyjemność patronować medialnie.

Wydarzenie zainaugurował Prezydent Pracodawców Pomorza – Zbigniew Canowiecki, który po oficjalnym przywitaniu zgromadzonych gości wygłosił krótką przemowę. Prezydent Pracodawców Pomorza skupił się w swojej wypowiedzi na aktualnych problemach – pandemii, wojnie za wschodnią granicą, szalejącej inflacji, spowolnieniu gospodarczym oraz na aspektach energetycznych. Zbigniew Canowiecki podkreślił na koniec, że w dobie wszystkich tych trudności warto zastanowić się nad naszą przyszłością.

Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

I to właśnie do przyszłości – ale i do teraźniejszości odnosił się gość specjalny wydarzenia – Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent zwracał uwagę na przyczyny i skutki aktualnej sytuacji w kraju i na świecie. Główny bohater „Rozmów na szczycie” poruszył między innymi aspekty kryzysu finansowego, rosnącego napięcia społecznego, pandemii oraz sytuacji geopolitycznej.

Żyjemy w świecie nieporównywalnie bardziej niebezpiecznym i zagrożonym niż 20 lat temu. Jest to moment, w którym trzeba patrzeć z szeroko otwartymi oczami i szukać najlepszych rozwiązań – podkreślał Aleksander Kwaśniewski.

W eksperckim gronie

Po wystąpieniu byłego prezydenta na scenie pojawił się Tomasz Limon. Prezes Pracodawców Pomorza zapowiedział debatę ekspercką oraz przedstawił jej uczestników. W debacie pod hasłem „Co dalej z państwem i społeczeństwem, finansami, biznesem i energetyką wzięli udział:

  • Anna Materska-Sosnowska
  • Beata Stelmach
  • Bogusław Grabowski
  • Cezary Olbracht-Prondzyński
  • Piotr Woźniak
Fot. Grzegorz Mehring/gdansk.pl

Spotkanie moderowane przez dziennikarkę radia TOK FM – Karolinę Lewicką okazało się żywiołową dyskusją na tematy związane z kryzysem cywilizacyjnym oraz niepokojami społecznymi. To oczywiście w kontekście sytuacji na wschodzie. Nie zabrakło również rozważań na temat gospodarczej świadomości naszego społeczeństwa. Ostatnia część debaty została poświęcona kwestii najbliższej przyszłości i scenariuszy, które mogą nas spotkać w obszarach edukacyjnych, energetycznych, gospodarczych oraz społecznych.

  • Relacja: Mateusz Marciniak
  • Foto: Grzegorz Mehring/gdansk.pl
Poprzedni artykuł

Rybonka. Nieujarzmienia i sentymenty

Następny artykuł

Filmy z Miasta Morza powalczą o prestiżowe nagrody w Krakowie

powiązane artykuły
Total
0
Share