Angelika Wielgus-Lach: Recepta na sukces

Droga do sukcesu bywa długa i kręta – rzadko można ją pokonać na skróty – podkreśla Angelika Wielgus-Lach, autorka kanału „Kulisy Sukcesu” na YouTube. Na swoim kanale odbyłam mnóstwo rozmów z osobami, które osiągnęły sukces. Często są to miliarderzy – osoby, które na biznesie zjadły własne zęby. Jakie wnioski wyciągnęłam z tych rozmów…?

Droga na szczyt składa się z kilku elementów składowych. Część pozostaje niezmienna i potwierdza się z każdą kolejną rozmową na moim kanale. Kluczowy element ma związek z pierwszym krokiem. Moim rozmówcy często podkreślają, że wielu osobom brakuje odwagi na jego postawienie. Oczywiście wiąże się to mniejszym lub większym ryzykiem, ale warto pamiętać, że ryzyko może się opłacać nawet jeśli spotkamy się z porażką…

Dlaczego o tym wspominam? Ponieważ porażka to kolejny element, który warunkuje sukces. Każdy z nas prędzej czy później poniesie porażkę, ale najważniejsze jest wyciągnięcie z niej odpowiedniej lekcji. Moi rozmówcy, a są wśród nich między innymi: Dr Irena Eris, Rafał Sonik, Tomasz Kammel, Dorota Wellman czy Karolina Pisarek nie mają obaw przed mówieniem o gorszych momentach na swojej drodze do sukcesu. Poza sukcesem i sławą łączy ich przede wszystkim odwaga oraz fakt, że nie załamywali rąk w momencie niepowodzeń. Warto zatem pamiętać, że bez porażki nie ma sukcesu.

Recept na osiągnięcie sukcesu jest wiele. Każda osoba to inny przypadek, ale pośród odpowiedzi, które się powielają w rozmowach z moimi gości zauważyłam jeszcze jedną tendencję. Każdy z nich mówi o ciężkiej pracy, determinacji oraz wytrwałości w dążeniu do celu. Na przykład Adam Krzanowski – właściciel firmy Nowy Styl, który zatrudnia ponad 7000 osób mówi otwarcie o tym, że swoje przedsiębiorstwo budował przez 29 lat. Z kolei wspomniana już Dr Irena Eris opowiedziała mi o tym jak zrezygnowała z ciepłej posadki na etacie po to, by mieszać kremy w garnkach przy użyciu miksera. Ryzyko i determinacja opłaciły się, bo dziś jej jest wymieniana jednym tchem obok marek takich jak Dior czy Chanel.

Tego typu historii jest znacznie więcej, a każda z nich pozostaje ogromną dawką inspiracji i motywacji. Serdecznie zapraszam na kanał „Kulisy Sukcesu”, gdzie gwarantujemy Wam jedno i drugie!

Angelika Wielgus-Lach

Poprzedni artykuł

Nadciąga koniec SUV-ów? Szef popularnej marki zapowiada przełom w motoryzacji

Następny artykuł

Ferie w siodle

powiązane artykuły
Total
0
Share