Baltic WINDUSTRY 2023. Wyjątkowa konferencja dla branży OFFSHORE!

12 września na Politechnice Gdańskiej odbędzie się konferencja Baltic Windustry 2023. Wydarzenie skierowane jest do naukowców, inwestorów i przedstawicieli firm z branży morskiej energetyki wiatrowej.

Konferencja „Baltic WINDUSTRY 2023: industrial research in offshore wind energy” organizowana przez Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Energetyki Wiatrowej odbędzie się 12.09.2023 roku w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej. Celem tegorocznej edycji jest przedstawienie i upowszechnienie aktualnie rozwijających się trendów  i nowych technologii w branży offshore oraz wzmocnienie współpracy środowiska biznesowego i naukowego.  Jednodniowa konferencja skierowana jest do inwestorów, naukowców i przedstawicieli przemysłu prowadzących działania w zakresie inżynierii i innowacji w sektorze morskiej energetyki wiatrowej.  

Baltic Windustry 2023 dotyczy zagadnień związanych z badaniami i zastosowaniem nowych technologii, digitalizacji, które wpisują się w obszar Inteligentnych Specjalizacji Pomorza oraz rozwoju Przemysłu 4.0. Konferencja jest podzielona na trzy bloki tematyczne: polityka i finansowanie, przemysł i edukacja, badania i digitalizacja – mówi Małgorzata Lipska, Specjalistka ds. operacyjnych z Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej. 

materiały prasowe

W tegorocznej edycji prelegenci przedstawią kluczowe informacje na temat aktualnych
i nadchodzących instrumentów finansowania prac badawczo-przemysłowych, korzyści ekonomicznych oraz możliwości uzyskania przewagi konkurencyjnej po wdrożeniu wyników prac badawczych
w obszarze offshore. Sesja INDUSTRY & EDUCATION koncentruje się na sposobach rozwiązania problemu niedoboru wykwalifikowanej kadry, dostosowaniu profili kształcenia do realnych potrzeb przemysłu. 

Sesja RESEARCH & DIGITALISATION pokazuje korzyści z zastosowania  technologii cyfrowych na różnych etapach życia turbiny wiatrowej. Swoimi doświadczeniami podzielą się przedstawicielki i przedstawiciele polskich i zagranicznych producentów turbin i ich komponentów, oraz operatorów farm wiatrowych – mówi Marcin Łuczak – Dyrektor Centrum Morskiej Energetyki Wiatrowej Politechniki Gdańskiej.

Czasopismo “warto!” oraz portal e-warto.pl patronuje medialnie tytułowemu wydarzeniu.

Celem konferencji jest wzmocnienie współpracy badawczo-rozwojowej z przedstawicielami polskiego i zagranicznego przemysłu oraz organizacjami i instytucjami aktywnie działającymi w sektorze morskiej energetyki wiatrowej. Liczymy na udział osób związanych z szeroko pojętą branżą Offshore Wind, aby podczas wydarzenia w pełni wykorzystać potencjał międzysektorowy, międzynarodowy oraz interdyscyplinarny i w przyszłości tworzyć razem innowacyjne rozwiązania, które przyczynią się do rozwoju sposobów pozyskiwania energii odnawialnej. Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim. 

WIĘCEJ O KONFERENCJI – KLIKNIJ!

Poprzedni artykuł

Żar leje się z nieba! Jak Gdańsk radzi sobie z falą upałów...?

Następny artykuł

Kto zdobędzie Złote Lwy? Poznaliśmy nominowanych!

powiązane artykuły
Total
0
Share