Beata Tokarczyk: Być kobietą, być kobietą…

Nie jest łatwo. Przypomniała mi się rozmowa z Iwoną Guzowską w której doszłyśmy do wniosku, że kobieta to swoiste przedsiębiorstwo wielobranżowe, które świadczy mnóstwo usług. Jakich? Na przykład usługi transportowe w ramach których wozi dzieci do szkoły i na dodatkowe zajęcia. Usługi kulinarno-cateringowe, ponieważ na ugotowaniu się nie kończy.

Często trzeba jeszcze zaserwować lub spakować do szkoły, pracy… Na temat usług pralniczych i prasowalniczych nie chcę rozprawiać, bo to oczywiste, ale już usługi marketingowo-eventowe zasługują na podkreślenie. Przecież są sytuacje w których trzeba zapewnić bliskim i gościom rozrywkę. A do tego dochodzi oczywiście oferta oświatowa – wszak lekcje nie zawsze odrabiają się same… Dlaczego o tym piszę? Ponieważ są to tylko część przykładów świadczących o tym, że jesteśmy doskonale zorganizowane i multifunkcyjne. Potrafimy zadbać o wszystkich wokół. Ale czy o siebie także…?

Niestety – o siebie najmniej. Wielką nadzieją jest pokolenie dzisiejszych 20-30 latków, które pokazuje, że w rodzinie wszystko można robić po partnersku. Zarówno młodzi panowie mają wielkie zasługi w tym temacie, gdyż sami chcą brać czynny udział w wychowywaniu dzieci, uważają, że gotują równie dobrze – a czasem nawet lepiej niż ich żony lub partnerki. Także kobiety odrobiły tę lekcję – angażują mężczyzn w organizację domu i życia rodzinnego. Cieszę się, że dziewczyny przestają być męczennicami, które większość zadań biorą na siebie, ponieważ uważają, że są niezastąpione i same zrobią to najlepiej.

Podział obowiązków stał się podstawą współczesnych związków. W nieco starszym pokoleniu nie zawsze tak jest. Wiele kobiet w siebie nie wierzy, ma niskie poczucie własnej wartości. A tak być nie powinno! Kobieta jest bardzo istotną częścią ludzkości – podobnie jak mężczyzna Jedna płeć bez drugiej nie mogłaby istnieć (przynajmniej nie powinna). Jesteśmy stworzeni, aby się dopełniać, aby ze sobą wspólnie funkcjonować. Jesteśmy stworzeni, aby różnić się od siebie, mieć odmienne poglądy, inne zdania, ale przede wszystkim szanować się!

Drogie Panie, nie wszystko musi być na naszej głowie, facet też potrafi – często lepiej niż my! Nie bójmy się tego. Podzielmy się wszystkim, co mamy najlepszego(i najtrudniejszego) z naszymi mężami, partnerami a zobaczycie, że świat – Wasz świat będzie piękniejszy, a Wy będziecie miały więcej czasu dla siebie.

Poprzedni artykuł

Żaneta Hejne: Księgowość Level Master

Następny artykuł

Wielozadaniowość, kobieca moc

powiązane artykuły
Total
0
Share