Co? Gdzie? Kiedy? Majówkowy rozkład jazdy!

Przed nam majówka! Prognozy pogody są dla 3miasta łaskawe, a więc wszystko wskazuje na to, że będziemy mieć okazję atrakcyjnie spędzić czas. Majówkowa oferta Gdańska, Sopotu oraz Gdyni jest wyjątkowo szeroka. Dla każdego coś fajnego!

Koncertowy Gdańsk

Zaczynamy od Miasta Neptuna. Piątkowy wieczór zdominują koncerty hip-hopowe. W Parlamencie wystąpi Słoń, a w B90 White Widow. W sobotę wielkie i wyczekiwane otwarcie 100czni. Wstęp na imprezę pozostaje darmowy, a inaugurację sezonu 2022 uświetni swym występem Rosalie. Gwiazda nurtu R&B będzie mieć sporą konkurencję, bo długi weekend w Gdańsku został naszpikowany wieloma fantastycznymi koncertami. W ten sam dzień w Ergo Arenie wystąpi Sanah, a jeśli preferujecie rap – wpadnijcie do Ziemi, bo to właśnie w tym klubie wystąpi Młody Dzban. Dla miłośników rockowych brzmień również mamy propozycję. W Paszczy Lwa swoje urodziny będzie świętować kultowa kapela punk-rockowa – Zielone Żabki. Po koncertowych szaleństwach sobotniej nocy zostajemy w Oliwie. Na miejscowym rynku sezon zainauguruje Pchli Targ. To świetna okazja do znalezienia artefaktu i skosztowania lokalnych specjałów.

W sobotę otwarcie sezonu w 100czni/Fot. 100cznia

Moc sopockich atrakcji

Majówka w Sopocie zostanie zainaugurowana o godz. 11:00 przy miejscowym molo. W muszli koncertowej odbędzie się pokaz mody lat 60. i 70. Kolejne godziny upłyną pod znakiem atrakcji przygotowanych dla najmłodszych – będzie zumba, będą animacje i szereg koncertów oraz występów tanecznych, które zostały przygotowane przez Młodzieżowy Dom Kultury. Około 17:00 w koncertowej muszli pojawi się orkiestra Formacja 22, a resztę wieczoru zagospodarują DJ Praktyczna Pani oraz trójmiejska wokalistka – Wiosna. W niedzielne południe na sopockich Błoniach Majówkowy Piknik Rodzinny – w tym samym czasie na Grodzisku odbywać się będzie festiwal średniowiecza. W programie warsztaty z garncarstwa, pokaz strojów, uzbrojenia oraz dawnych rzemiosł. Z kolei od 17:00 powrót do muszli – tam koncert Reni Jusis z zespołem.

Program Sopockiej Majówki

Familijna oferta Gdyni

Weekend majowy w Mieście Morza zacznijmy od eksperymentowania! W Exprerymencie odbędą się warsztaty rodzinne podczas których fascynujący świat nauki stanie otworem przez najmłodszymi. W popularnym laboratorium czekać będą nasze flagowe doświadczenia, wyselekcjonowane z experymentowego menu. Z kolei w Muzeum Emigracji możemy zapoznać dzieci z nową wystawą. Wystawa „Przeprowadzki” opowiada o emocjach, których mogą doświadczać w takiej sytuacji najmłodsi. Razem z bohaterami wystawy poznajemy odpowiedzi na pytania czym jest migracja i dlaczego ludzie migrują oraz uczymy się oswajać to, co nieznane.

Nieco starsza młodzież świetnie odnajdzie się w Wymiennikowni. Młodzieżowe Centrum Innowacji Społecznych i Designu zaprasza na majówkowego grilla, który odbędzie się 2 maja – w ogródku przy ul. Kartuskiej. Nie będzie to jednak klasyczny grill. Wymiennikownia chce zaskoczyć i zorganizować…. rośliną wersję piknikowania na świeżym powietrzu. Organizatorki przygotują grillowane warzywa, wegańskie pasty na kanapki, zdrowe przekąski i różne wersje orzeźwiających lemoniad. Wcześniej, bo w sobotę – Halo Kultura zaprasza na zwiedzanie cyfrowego studia Fundacji Bochińskich. W nowej przestrzeni artystycznej będzie można zobaczyć wystawę RóżniMy, której kuratorką jest Agnieszka Stanasiuk, czyli Aga Brwi.

Poprzedni artykuł

Pomorska inwestycja doceniona przez internautów

Następny artykuł

Hala Olivia. Czas na odrodzenie?

powiązane artykuły
Total
0
Share