Co nowego na 3miejskim rynku nieruchomości?

Tradycyjnie już przygotowaliśmy dla Was błyskawiczne zestawienie newsów z pomorskiego rynku nieruchomości. Koniec starego roku i początek nowego jak zawsze przyniósł sporo zmian. Wynotowaliśmy dla Was te najciekawsze.

Kontynuacja współpracy

Panattoni i LPP Logistics na dłużej razem. Operator logistyczny marki LPP przedłużył umowę najmu w Panattoni Park Gdańsk III. To ważny – strategiczny obszar pod kątem rozwoju wspomnianego przedsiębiorstwa. Obiekt pełni funkcję centrum dystrybucyjnego, wspierającego obsługę sklepów stacjonarnych na rynkach Europy Środkowej, w tym również na polskim rynku.

Dla LPP Trójmiasto jest szczególną lokalizacją – to stąd firma się wywodzi i tu mieści się jej siedziba. Będąc kluczowym partnerem w tak istotnym regionie, czujemy się częścią historii, która doprowadziła Grupę do pozycji lidera w Europie Środkowej. Cieszymy się, że LPP docenia naszą sprawność w realizacjach dla branży fashion i kontynuuje najem w Panattoni Park Gdańsk III.

Martyna Sochaczewska – Leasing Director Panattoni

Nowy budynek sądu

Przenosimy się Gdyni. Firma Warbud została wybrana generalnym wykonawcą nowego budynku Sądu Rejonowego. Obiekt ulokowany przy ulicy Jana z Kolna (tuż przy halach targowych) powstanie w ciągu najbliższych trzech lat, a koszt tej realizacji wyniesie niespełna 35 milionów złotych. Nowy obiekt będzie miał aż siedem kondygnacji, a jego całkowita powierzchnia będzie oscylować w granicach 2.200mkw. Warto dodać, że w postępowaniu przetargowym wzięły udział dwie oferty. Zwycięska, czyli propozycja firmy Warbud oraz oferta marki Budimex.

Hipermarket do rozbiórki

Popularny dyskont – Kaufland, zlokalizowany w gdańskim Chełmie zostanie rozebrany. Wieczysty użytkownik galerii handlowej w ramach której działa między innymi wspomniany Kaufland, złożył wniosek o rozbiórkę i budowę nowego obiektu usługowo-handlowego. Działka o której mowa ma około 35.000mkw i jak podaje serwis trójmiasto.pl – można na niej wznieść obiekty bez limitu wysokościowego. Warto wspomnieć, że Kaufland posiada od czerwca zeszłego roku pozwolenie na wybudowanie nowego hipermarketu w Gdańsku przy ulicy Warszawskiej.

materiały prasowe

Nowy lokal w Bałtyckiej

W przedostatni dzień 2023 roku odbyło się otwarcie nowej drogerii Hebe. Inauguracja odbyła się oczywiście w nowym punkcie, czyli w Galerii Bałtyckiej. Sklep zlokalizowany przy Alei Grunwaldzkiej 141 będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 10:00 – 21:00 – podobnie w niedziele handlowe. W poprzednim miesiącu miały miejsca trzy inne otwarcia punktów sklepowych tytułowej marki – w Pruszkowie, Krakowie oraz w Piasecznie.

Poprzedni artykuł

Trendy IT w nadchodzących miesiącach. Czego możemy się spodziewać?

Następny artykuł

Dominika Peszel-Paixão: Mapa Marzeń

powiązane artykuły
Total
0
Share