Dostawca nowoczesnych technologii inwestuje w Słupsku!

Seargin sp. z o.o. z Gdańska – dostawca usług inżynieryjnych i IT – to przykład historii sukcesu w amerykańskim stylu, z garażu do globalnego biznesu. Firma robi właśnie kolejny ważny krok i otwiera w Słupsku jednostkę badawczo-rozwojową. Oddział będzie zajmował się opracowywaniem innowacji technologicznych dla branży przemysłowej. Już wkrótce na jobs.seargin.com będzie można znaleźć nowe atrakcyjne pracy.

Polska firma Seargin specjalizuje się w tworzeniu indywidualnych systemów kontroli i monitorowania, systemów widzenia maszynowego, cyfrowych bliźniaków, cyberzabezpieczeń, big data, systemów wykorzystania sztucznej inteligencji i transformacji cyfrowej oraz SAP consultingu. Jest jednym z najszybciej rozwijających się europejskich dostawców usług inżynieryjnych oraz IT, m.in. wyróżnianym trzykrotnie przez Financial Times (FT-1000). Świadczy usługi dla klientów z różnych sektorów i regionów świata.

Sukces wymaga też skręcenia biurka

Seargin założyły w 2014 roku trzy osoby. Współzałożyciele poznali się przez mamę Prezesa. Pierwszą siedzibą firmy było mieszkanie połączone z garażem. To tam pracowali nad rozwojem startupu, zabiegali o pierwszych klientów i rekrutowali specjalistów IT. Równolegle założyciele wykonywali szereg innych czynności niezbędnych dla działania młodej firmy – skręcali meble, zajmowali się sprzątaniem, odśnieżaniem czy konfiguracją sprzętu. Pasja i zaangażowanie przyniosły efekty i już w 2017 roku firma posiadała pierwsze oddziały poza krajem. Dziś Seargin zatrudnia 700 pracowników w 8 lokalizacjach: Polsce, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA, Malezji, Hiszpanii, Niemczech i na Węgrzech. 2023 rok zapisuje się otwarciem drugiego oddziału w województwie pomorskim, w Słupsku.  

Choć zaczynaliśmy w garażu bez inwestora, to dzięki ciężkiej pracy osiągnęliśmy obecny sukces. Jesteśmy bardzo podekscytowani otwarciem naszego oddziału R&D Engineering w Słupsku. Polska ma świetnych inżynierów i utalentowanych specjalistów. Nasza obecność w Słupsku umożliwi nam lepszą obsługę naszych klientów poprzez dostarczanie innowacyjnych rozwiązań inżynieryjnych o najwyższej jakości – mówi Jakub Wojewski, CEO Seargin.

Słupsk na mapie biznesu

Seargin otwierając kolejne oddziały za granicą nadal docenia gospodarczy potencjał regionu. Otwarcie jednostki R&D Engineering w Słupsku to potwierdza. Władze miasta przykładają dużą wagę do tworzenia dogodnej infrastruktury biznesowej oraz warunków dla rozwoju technologicznego. Na Konferencji „Kierunek Słupsk”, zorganizowanej przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego oraz Invest in  Pomerania, która odbyła się w lutym 2023 r., lokalni interesariusze przedstawili szereg konkretnych działań mających na celu przyciąganie biznesu i wsparcie lokalnej społeczności. Możliwości jakie oferuje miasto dostrzega też Invest in  Pomerania, samorządowa inicjatywa koordynowaną przez Agencję Rozwoju Pomorza, pozyskująca inwestorów dla regionu.

Pojawienie się w Słupsku kolejnego inwestora z branży wysokich technologii jest dowodem na to, że obrany kierunek rozwoju województwa jest właściwy. Seargin prowadzi bardzo zaawansowane projekty i potrzebuje wysokiej klasy specjalistów. Obecność takich firm to szansa na rozwój i ciekawą pracę dla mieszkańców tego regionu, posiadających wykształcenie i  kompetencje w obszarze nowoczesnych technologii.– mówi Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. 

Seargin wybrał na swoją nową siedzibę Słupski Inkubator Technologiczny zarządzany przez Pomorską Agencję Rozwoju Regionalnego. Firma w ciągu najbliższego roku planuje zatrudnić w słupskim oddziale kilkadziesiąt osób w tym programistów, inżynierów oprogramowania oraz analityków danych. Seargin oferuje atrakcyjne warunki zatrudnienia, rozwój zawodowy oraz możliwość pracy nad innowacyjnymi projektami. Zainteresowane osoby będą mogły zapoznać się z aktualnymi ofertami pracy i składać aplikacje klikając TUTAJ.

Nowa jakość lokalnej edukacji

Seargin zbudował wysoko wykwalifikowany zespół i zgromadził ogromne międzynarodowe doświadczenie. Ten kapitał wnosi do współpracy z Akademią Pomorską, która od 1 czerwca staje się Uniwersytetem. Uczelnia odgrywa istotną rolę w dostarczaniu specjalistów na lokalny rynek pracy. Współpraca między uczelnią a biznesem jest stale rozwijana i przynosi wymierne efekty. Seargin angażuje się w prowadzenie zajęć ze studentami oraz tworzenie programów stażowych, kreujących praktyczne tematy prac inżynierskich. Ponadto firma planuje aktywnie zaangażowanie w budowę centrum innowacji Uniwersytetu Pomorskiego.     

źródło: ARP

Poprzedni artykuł

Wiemy kto zostanie nowym dyrektorem gdańskiego ZOO!

Następny artykuł

Gala Pracodawców Pomorza. Które firmy zostały wyróżnione?

powiązane artykuły
Total
0
Share