Duże wyróżnienie dla gdyńskiej mariny!

Międzynarodowa Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej z siedzibą w Danii przyznała przystani jachtowej Marina Yacht Park prestiżowe odznaczenie Błękitnej Flagi. Oznacza to, że spełnia ona rygorystyczne standardy jakości i czystości. Wyróżnienie przyznawane jest tylko na jeden sezon.

Nowoczesna, otwarta w 2019 r., przystań jachtowa mieści się w północnej części basenu Prezydenta. Z w pełni przygotowanym zapleczem technicznym i komfortowym bosmanatem, obiekt świadczy usługi podczas imprez organizowanych przez Gdynię, m.in. mistrzostw świata, żeglarskich regat czy Święta Morza.
 
Certyfikat Błękitnej Flagi (Blue Flag) przyznawany jest kąpieliskom i marinom, działającym zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, które spełniają najwyższe kryteria w zakresie: jakości wody, działań na rzecz edukacji ekologicznej, zarządzania ekologicznego, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług. Dzięki ujednoliconym kryteriom możliwe jest osiągnięcie wspólnego celu, jakim jest ochrona środowiska oraz dbanie o odpowiedzialny rozwój wspólnych obszarów.
 
Wyróżnienie przyznawane jest na jeden sezon. Aby ponownie uzyskać certyfikat, trzeba przejść rygorystyczne kontrole. W tym roku Błękitne Flagi zostały przyznane ponad 5036 plażom, marinom i 67 łodziom turystycznym w 51 krajach. W Polsce certyfikat otrzymało 29 kąpielisk oraz 10 marin.

foto główne: Marina Yacht Park

Poprzedni artykuł

Motoryzacyjne patenciary

Następny artykuł

"Cudowna jest głupota tego świata!". Wystartował Festiwal Szekspirowski

powiązane artykuły
Total
0
Share