Duży polski producent inwestuje pod Gdańskiem!

Grupa Mercator Medical zdecydowała o przeniesieniu swojego centrum dystrybucyjnego do nowej lokalizacji. Producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku zajmie ponad 13.000mkw w inwestycji 7R Park Gdańsk IV w Barniewicach.

Grupa Mercator Medical to producent rękawic i dystrybutor materiałów medycznych jednorazowego użytku. Firma oparta na polskim kapitale posiada blisko trzydziestoletnie doświadczenie w branży medycznej. To jeden z najważniejszych krajowych podmiotów, który liczy się na arenie międzynarodowej, prowadząc systematyczną ekspansję geograficzną na rynkach wyrobów jednorazowych. W swojej ofercie posiada około 120 produktów własnych oraz produkty renomowanych międzynarodowych marek. Grupa Mercator Medical jako producent sprzedaje do blisko 70 krajów na całym świecie.

W ramach podpisanej umowy Grupa Mercator Medical zajmie 13 000 mkw. powierzchni magazynowej, którą uzupełni 280-metrowe biuro. Najemca rozpocznie działalność operacyjną w nowej lokalizacji w maju 2025roku.

Transakcję w imieniu Grupy Mercator Medical prowadziły Marta Nowik i Katarzyna Głodowska z największej polskiej firmy doradczej na rynku nieruchomości komercyjnych, AXI IMMO.

Przeanalizowaliśmy różne scenariusze związane z naszą dotychczasową działalnością logistyczną i zdecydowaliśmy się na zmianę w strategii grupy Mercator Medical S.A. w tym zakresie. Chcemy posiadać większą niezależność i kontrolę nad procesem dystrybucji, a co za tym idzie optymalizacją kosztów oraz poprawą efektywności operacyjnej. W naszą długoterminową strategię wpisane jest dalsze poszerzanie oferowanego asortymentu jak i obrotów. Nowy obiekt o znacznym potencjale wspiera ten kierunek i umożliwia nam realizację założonych celów. Mając świadomość wspólnej troski o zrównoważony rozwój, w tym o środowisko naturalne, poszukiwaliśmy obiektu o możliwie najwyższych parametrach w tej dziedzinie – co stanowiło jedno z kluczowych kryteriów wyboru. Przed nami wiele interesujących wyzwań związanych z realizacją tego projektu, do których podchodzimy z dużym entuzjazmem.

Piotr Rabczuk, Dyrektor Logistyki, Grupa Mercator Medical

7R Park Gdańsk IV zlokalizowany jest w Barniewicach, 2,5 km od S6 – obwodnicy metropolitalnej Trójmiasta, 18 km od terminala kontenerowego DTC w Gdańsku. Bliskość portów w Gdańsku i Gdyni oraz lotniska im. Lecha Wałęsy z terminalem cargo, które położone jest w odległości 4 km, ułatwiają handel i transport międzynarodowy. 7R Park Gdańsk IV wyposażony został w rozwiązania, które przyniosą najemcom realne oszczędności w postaci niższych kosztów energii. To zasługa zastosowanych m.in. paneli fotowoltaicznych, systemu sterowania oświetleniem DALI oraz przemyślanemu wykorzystaniu światła dziennego w strefach rozładunkowych.

materiały prasowe

Poprzedni artykuł

Już jutro startuje Kino na Szekspirowskim. Znamy program!

Następny artykuł

Żeglarska Parada Świętojańska. Znamy datę oraz szczegóły!

powiązane artykuły
Total
0
Share