Dzieło absolwentki gdyńskiej filmówki podbija Nowy Jork!

Film „Wskrzeszenie” Luizy Budejko z Gdyńskiej Szkoły Filmowej święci kolejne triumfy. Krótki metraż został wybrany najlepszym filmem oraz zdobył nagrodą publiczności na międzynarodowym festiwalu kina kobiecego – Female Voices Rock w Nowym Jorku.

Reżyserka Luzia Budejko, absolwentka Gdyńskiej Szkoły Filmowej, może poszczycić się kolejnym sukcesem. Jej dzieło pt. „Wskrzeszenie” zdobyło główną nagrodę na międzynarodowym festiwalu filmów krótkometrażowych w Nowym Jorku –  Female Voices Rock. To jednak nie koniec wyróżnień. Krótki metraż otrzymał również nagrodę publiczności.   Female Voices Rock odbył się 5-7 maja na Brooklynie. Podczas festiwalu zaprezentowano około 30 filmów krótkometrażowych, które wyreżyserowały kobiety z całego świata.

„Wskrzeszenie” ukazuje portret rodziny usiłującej poradzić sobie ze śmiercią małego Marcela. To historia 10-letniej Magdy, która traci młodszego brata. Wskutek tragedii ojciec pogrąża się w głębokim żalu, a jej matka jest oschła i niedostępna. Żeby poradzić sobie z całą sytuacją, Magda postanawia ożywić Marcela. Znajduje na to świetny pomysł, który musi się udać.

Luiza Budejko jest reżyserką i scenarzystką, absolwentką Gdyńskiej Szkoły Filmowej. Ukończyła też Przedszkole Filmowe w Szkole Wajdy oraz Akademię Muzyczną na wydziale instrumentalnym (na kierunku obój). Przez lata była związana z Ogniskiem Teatralnym Haliny i Jana Machulskich. Reżyserowała krótkie formy teatralne, etiudy fabularne, filmy dokumentalne i teledyski.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Liczna delegacja z Gdańska na Velo-City 2023

Następny artykuł

Nieruchomości: Ogromna podwyżka cen w Trójmieście

powiązane artykuły
Total
0
Share