Executive Solutions Group: Poza schematami biznesu

Executive Solutions Group kontynuuje międzynarodową ekspansję. Pomorska marka podbija globalne rynki dzięki wizji, elastyczności oraz dywersyfikacji. Tego rodzaju strategia jest dziś jedyną szansą na rozwój wielkoformatowego przedsiębiorstwa, które wychodzi poza biznesowe schematy.

Od dziecka miałem wizję zakładającą stworzenie firmy, która wejdzie na giełdę i z sukcesami będzie funkcjonować na rynku międzynarodowym – mówi Dawid Rogala – Prezes Executive Solutions Group. Od samego początku zależało mi na tym, aby wyjść poza schemat. Stało się to możliwe dzięki elastycznemu podejściu oraz dywersyfikacji usług – dodaje Dawid Rogala.

Tytułowa firma zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem oraz wdrażaniem pionierskich i ekologicznych rozwiązań w branży elektrycznej – w dziedzinie instalacji lądowych oraz międzynarodowym przemyśle morskim. Dwutorowy rozwój przyczynił się do realizacji wielu ważnych projektów na światowym rynku oraz pozwolił firmie przetrwać załamanie gospodarcze spowodowane pandemią. Spółka brała udział w rozbudowie największych w północnej Europie Centrów Logistycznych – w Rejkiaviku, Kopenhadze oraz Oslo. Marka jest także odpowiedzialna za wykonanie linii produkcyjnych w Fabryce BMW w południowej Karolinie – w Stanach Zjednoczonych, Dingolfing – w Niemczech oraz Fabryk takich jak Volvo w Gent – w Belgii oraz strategicznych obiektów przemysłowych w Skandynawii.

Nasza globalna ekspansja to efekt wielu lat ciężkiej pracy. W tym czasie mierzyliśmy się z ambitnymi wyzwaniami – rozwijaliśmy firmę na kilku płaszczyznach – zarówno w przestrzeni lądowej, jak i morskiej – podkreśla Prezes Executive Solutions Group. Kryzys gospodarczy wywołany pandemią sprawił, że działalność morska została mocno ograniczona. Gdyby nie nasza strategia polegająca na dywersyfikacji i rozwoju usług lądowych – dziś prawdopodobnie nie byłoby nas na rynku – dodaje Dawid Rogala.

Spółka ma na swoim koncie wiele istotnych przedsięwzięć w przemyśle morskim. Executive Solutions Group jest odpowiedzialne za realizację oraz wdrażanie ekologicznego projektu oczyszczania wód balastowych na statkach kontenerowych wraz z chińskimi korporacjami. Ponadto – spółka brała udział w projektach budowy statków – w stoczniach w Japonii, Singapurze, Norwegii, Niemczech, Francji, Włoch oraz Danii. O globalnym zasięgu tytułowej marki oraz sukcesach, które odniosła na rynku międzynarodowym świadczy fakt, że marka posiada prężnie działające oddziały w krajach skandynawskich, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Afryce. Lada moment nastąpi otwarcie kolejnego oddziału spółki – tym razem w Hong-Kongu.

Jak wyjść poza biznesowy schemat? To bardzo złożony i długofalowy proces. Jego podstawą jest analiza, która w naszym przypadku odnosi się przede wszystkim do prognoz związanych z sytuacją makroekonomiczną. Ważne jest również nasze elastyczne podejście do klientów, którzy funkcjonują praktycznie na każdym kontynencie, a więc mają odmienną kulturę pracy i różne oczekiwania – podkreśla nasz rozmówca.

Wizja, elastyczność oraz wielopłaszczyznowy rozwój sprawiają, że Executive Solutions Group odciska coraz więcej wyraźnych śladów na światowej scenie biznesu. Aktualne działania Dawida Rogali skupiają się na dalszym rozwoju marki oraz wzmocnieniu społecznego zaangażowania spółki. Prezes pomorskiej firmy jest w trakcie tworzenia Fundacji Świętego Maksymiliana, która ma na celu wspieranie dzieci w procesie edukacji w najuboższych krajach Afryki oraz promowanie młodych talentów w kraju.

Poprzedni artykuł

Biznes Otwarty Na Ludzi 2.0. Wyjątkowe wydarzenie dla ludzi biznesu!

Następny artykuł

Hamlet on the road. Urodziny Szekspira!

powiązane artykuły
Total
0
Share