Fala krytyki i ocieplenie wizerunku? Popularny dom mody rozszerza program recyklingowy

Kilka lat temu świat obiegła kontrowersyjna informacja o tym, że Burberry dokonało utylizacji niesprzedanych ubrań i akcesoriów na kwotę blisko 40 milionów dolarów. Fala krytyki jaka wylała się na prestiżowy dom mody sprawiła, że brytyjska marka zaprzestała niszczenia niesprzedanych ubrań oraz wstrzymała produkcję ubrań z wykorzystaniem futra naturalnego…

Ale to nie koniec działań tytułowej marki, które są odpowiedzią na hejt wylewający się z sieci. Od ponad dwóch lat Burberry współpracuje z British Fashion Council – to organizacja non-profit, która zachęca prestiżowe marki modowe do wdrożenia modelu biznesowego, którego częścią jest wewnętrzny obieg zamknięty. Uruchomiony na kanwie tej współpracy program o nazwie „ReBurberry Fabric” jest przykładem działalności opartej właśnie na takim modelu. Na czym polega program?

W skrócie – wspomniana marka oddaje nadwyżki i resztki tkanin studentom projektowania mody, aby ci, mogli się wykazać umiejętnościami i stworzyć nowe kreacje. Tego typu inicjatywa chroni materiały przed utylizacją. Partnerstwo zostało zawiązane w 2020 roku, dzięki programowi aż 30 szkół mody oraz uniwersytetów z Wielkiej Brytanii zyskało ponad 12 000 metrów różnorodnych tkanin. Akcja ekskluzywnego domu mody zatacza coraz szersze kręgi i cieszy się dużą popularnością wśród adeptów sztuki modowej oraz klientów, którzy poszukują oryginalnych koncepcji. Złośliwi uważają jednak, że to element kampanii mającej na celu ocieplenie wizerunku Burberry…

Przedstawiciele brytyjskiej marki podkreślają, że celem tego typu programów jest zmiana branży na lepsze oraz tworzenie pozytywnej przyszłości dla nadchodzących pokoleń. Dowodem jest również wprowadzenie Programu Odpowiedzialności. Jego główne założenia to redukcja śladu węglowego, neutralizacja emisji resztkowych i wprowadzenie do 2025 roku w 100% zrównoważonych i identyfikowalnych kluczowych surowców.

Foto: burberryplc.com

Poprzedni artykuł

Loch Ness mu niestraszny! Wspaniały wyczyn Piotra Biankowskiego!

Następny artykuł

Plażing w przedwojennym stylu. Jak plażowaliśmy blisko 100 lat temu? [FOTOGALERIA]

powiązane artykuły
Total
0
Share