Filmowe sztosy na sopockim molo! Powraca Kino Letnie!

To już za momencik! 1 lipca inauguracja 15. edycji wakacyjnego festiwalu filmowego BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane. W praktyce oznacza to, że możemy się przygotować na prawdziwą filmową ucztę z widokiem na Bałtyk! Jakie filmy znajdziemy w tegorocznym repertuarze?

Tegoroczna edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce, rozpocznie się w piątek 1 lipca jednocześnie na sopockim molo i zakopiańskich Krupówkach, a już we wtorek, 5 lipca, dołączy Giżycko z jedynym w Europie kinem jachtowym. W czwartek 7 lipca, na molo w Sopocie, wyjątkowa polska aktorka odbierze nagrodę festiwalu: Diamentowy Klaps Filmowy.

BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane to jedno z najważniejszych wydarzeń lata, które na stałe wpisało się w kalendarz polskich wakacji. Festiwal od wielu lat celebruje miłość do kina i zaprasza do oglądania filmów w wyjątkowych, zapierających dech w piersiach okolicznościach przyrody. Na 15-lecie zaprezentuje repertuar, który spodoba się miłośnikom wszystkich gatunków filmowych. Warto zaplanować wakacyjne wieczory w kinach letnich na seansach pod hasłem We Love Cinema w towarzystwie największych gwiazd.

Poniedziałki: We Are Tennis

Każdy tydzień wakacji rozpoczną filmy, których akcja rozgrywa się… na kortach. To nawiązanie do działań Banku BNP Paribas pod hasłem „Tenis to my”, polegających na wspieraniu rozwoju tej dyscypliny sportowej na wszystkich poziomach. Wśród starannie wybranych tytułów zobaczymy m.in. film „King Richard. Zwycięska rodzina” z najlepszą w karierze kreacją Willa Smitha, „Wimbledon”, czyli uroczą komedię twórców „To właśnie miłość” rozgrywającą się na słynnych kortach w Londynie z magnetyzującą Kirsten Dunst oraz porywający „Borg/McEnroe. Między odwagą a szaleństwem”. 

Wtorki: Świat Cię potrzebuje

Na ekranie pojawi się filmowe wezwanie do poszanowania różnorodności, z której ludzkość czerpie ogromną siłę. Ten wyjątkowy dzień tematyczny zacznie się od wzruszającego do łez „Cudownego chłopaka”. Będzie można też obejrzeć najnowszą, dodającą otuchy produkcję w reżyserii Mike’a Millsa – „C’mon C’mon” o niespotykanej relacji dziennikarza radiowego z siostrzeńcem, a także kultowy „Terminal” z zapadającą w pamięci kreacją Toma Hanksa. Nie zabraknie też polskiego akcentu – „Ostatni komers” to świeża przypowieść o nastolatkach próbujących odnaleźć się w skomplikowanej rzeczywistości. W tym dniu festiwal wspólnie z Bankiem BNP Paribas promuje wartości 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Środy: Made In Poland

W środy wraca jeden z ulubionych dni tematycznych w historii Festiwalu pod patronatem telewizji TVN i Player – prezentacja panoramy rodzimego kina, które już na dobre przyzwyczaiło nas do swojej światowej jakości. W repertuarze m.in.: obsypane nagrodami „Wszystkie nasze strachy”, „7 uczuć” z plejadą gwiazd polskiego kina, „Mistrz” z rewelacyjnym Piotrem Głowackim w roli legendarnego polskiego pięściarza oraz „Żeby nie było śladów” ze świetną kreacją ubiegłorocznego laureata Diamentowego Klapsa Filmowego Roberta Więckiewicza. 

Czwartki: Oscary

Jak co roku na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach zapraszamy na specjalny cykl produkcji oscarowych. Do zobaczenia na wielkim ekranie m.in.: rozśpiewana opowieść o liderze grupy Queen, Freddiem Mercurym – „Bohemian Rhapsody”, jeden z najbardziej utytuowanych filmów europejskich „Na rauszu”, nostalgiczna „Licorice Pizza” i bardzo wartościowa propozycja, nie tylko dla najmłodszych – „W głowie się nie mieści”. 

Piątki ze Storytel: kino w związku z literaturą

Na ekranie pojawią się najgłośniejsze adaptacje filmowe, wśród nich: „Wyspa tajemnic” z rewelacyjnym jak zawsze Leonardo DiCaprio, młodzieżowy film o zombie „Wiecznie żywy”, pełen wyrazistych kreacji aktorskich „Dom Gucci” z głośną rolą Lady Gagi i wielokrotnie nagradzany „Prestiż” Christiophera Nolana z Hugh Jackmanem i Christianem Bale’em w rolach rywalizujących ze sobą magików. 

Soboty: Jest akcja!

W soboty na festiwalu królują filmy rozrywkowe. Wielkie kino z Hollywood, czyli adaptacja kultowej japońskiej animacji ze Scarlett Johansson „Ghost In The Shell” oraz najnowsza wersja „Batmana” z Robertem Pattinsonem i Zoë Kravitz. Do tego aż dwa filmy z Nicolasem Cage’em: „Świnia”, w którym aktor wciela się w zbieracza trufli oraz „Nieznośny ciężar wielkiego talentu”, w którym gra… samego siebie. Będzie się działo! 

Niedziele: Kobieta z kamerą

Filmowy tydzień zamykamy wspólnie z Bankiem BNP Paribas produkcjami zwracającymi uwagę na wyjątkowe kobiety po obu stronach kamery. W repertuarze sąsiadują ze sobą: artystyczne arcydzieło „Mała mama” w reżyserii Céline Sciammy, „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej z wielokrotnie nagradzaną kreacją Mai Ostaszewskiej oraz film oparty na autobiografii Amosa Oza „Opowieści o miłości i mroku” z Natalie Portman, debiutującej również w roli reżyserki.

– Hasło We Love Cinema nie jest pustym sloganem. Zawiera w sobie wiarę w ogromną moc kina, które zawsze miało wiele do powiedzenia, a bawiąc i edukując inspirowało do działania kolejne pokolenia. Grupa BNP Paribas jest zaangażowana w ponad 40 festiwali filmowych w Europie. Jubileuszowa edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego w Polsce zobowiązuje. Jestem przekonana, że tegoroczny repertuar trafi w gusta najbardziej wymagających widzów i przyciągnie przed duży ekran wszystkich, którzy kochają filmowe emocje – mówi Małgorzata Wasiuk, Dyrektor Departamentu Strategii Marki i Aktywizacji w Banku BNP Paribas. 

Kino z widokiem na zachód słońca

Festiwalowe kina, zlokalizowane w ulubionych wakacyjnych kurortach – nad morzem, w górach i wśród mazurskich jezior – będą otwarte i dostępne bezpłatnie przez cały lipiec i sierpień. W Sopocie filmowe hity są wyświetlane na najdłuższym w Europie drewnianym molo, a w Zakopanem tuż obok Krupówek – na Placu Niepodległości, u podnóża Tatr z widokiem na Giewont. Dodatkowo, we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal cumuje w Giżycku, gdzie projekcje filmowe zaplanowano w Ekomarinie, nad przepięknym jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym filmy można oglądać również z zacumowanych jachtów. Wystarczy przejść na specjalną festiwalową częstotliwość radiową 87,7 MHz, dzięki której dźwięk dostępny będzie przez radio na każdym pokładzie. 

Moc filmowych atrakcji w ciągu dnia

Festiwal BNP Paribas Kino Letnie Sopot-Zakopane zaprasza również widzów na filmowe dyskusje przed i po seansach w największym na Molo ogródku letnim – kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie. W Zakopanem, na Kulturalnym Placu Niepodległości, funkcjonuje w ciągu dnia Miasteczko Festiwalowe ze strefą relaksu na leżakach. Przez całe wakacje zapraszamy do kina partnerskiego Nowa Fala w Giżycku, gdzie działa Centrum Festiwalowe i gdzie można zobaczyć gorące premiery kinowe.

Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie Kino Letnie.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na molo w Sopocie.

źródło: BNB Paribas

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykuł

Monika Reszko: Zmień gadanie na pytanie. Lekcja dla szefów

Następny artykuł

Konferencja Świadomi Wartości Biznesu [RELACJA]

powiązane artykuły
Total
0
Share