Gdańsk: Duża europejska marka otwiera centrum wsparcia łańcucha dostaw!

Metsä otwiera nowe centrum wsparcia łańcucha dostaw w Gdańsku. Metsä Board – część Metsä Group, wiodący europejski producent materiałów pochodzenia drzewnego, otworzył nowe centrum wsparcia łańcucha dostaw w Gdańsku. Jest to kolejny krok w rozwoju centrum usług wspólnych ulokowanego w Polsce.

Metsä Board jest wiodącym producentem tektury litej  i białych kraftlinerów (wytwarzanych z włókien pierwotnych) w Europie oraz największym na świecie producentem powlekanych białych kraftlinerów. Zastosowane czyste, włókna pierwotne  są zasobem odnawialnym, pochodzącym z lasów północnej Europy zarządzanych w sposób zrównoważony. Firma, która zatrudnia około 2250 pracowników, osiągnęła sprzedaż w wysokości 2,5 miliarda euro w 2022 roku.

Rozwój w Gdańsku

Nowy oddział – Metsä Board – mieści się w sercu Gdańska, w tym samym budynku, w którym już wcześniej Metsä Group miała swoje centrum serwisowe. Powstało ono w 2012 roku w celu realizacji usług finansowych i od tego czasu jego zakres został poszerzony o zakupy oraz usługi dotyczące danych. Wszystkie te funkcje w jednej lokalizacji przyczyniają się do lepszej komunikacji i synergii w firmie.

Nowopowstałe Centrum  zapewnia obsługę klienta i wsparcie logistyczne dla regionu EMEA. Ponad 100-osobowy zespół, w tym 74 specjalistów ds. obsługi klienta i 26 specjalistów ds. logistyki, obsługuje ponad 1000 klientów w 36 krajach i współpracuje z około 150 dostawcami. Liczni członkowie zespołu są obcokrajowcami, a cały zespół posługuje się 13 językami, w których firma świadczy swoje usługi – mówi Eeva Kokkonen, Supply Chain Director EMEA, Metsä Board.

Centrum zostało utworzone w celu rozwoju modelu operacyjnego, pozwalającego na dalsze doskonalenia współpracy z klientami i dostawcami oraz poprawie efektywności procesów. Scentralizowany hub pozwala na dalszy rozwój w zakresie wsparcia łańcucha dostaw, usług cyfrowych oraz harmonijnego budowania wartości dla międzynarodowych klientów.

Dlaczego Gdańsk?

Potencjał inwestycyjny Gdańska i Pomorza jest dobrze znany, co potwierdza m.in. 5. pozycja w rankingu Mid-Sized European Regions of the Future 2023 – FDI Strategy, prowadzonym przez fDi Intelligence. Metsä zdecydowała o rozszerzeniu działalności, ponieważ Trójmiasto jest rozwiniętym ośrodkiem centrów usług biznesowych, z dużą podażą utalentowanych, wielojęzycznych pracowników. Łącznie, gdańskie centrum usług Metsä zatrudnia ponad 300 osób.  

Cieszę się, że Metsä rozszerza swoją działalność i lokuje kolejne centrum właśnie w Gdańsku. Świadczy to o atrakcyjności biznesowej regionu, który daje możliwość globalnym firmom rozwoju w wielu obszarach działalności. Trójmiejskie uczelnie umożliwiają naukę szerokiego spektrum języków obcych nawet tych najbardziej unikalnych.  Jak widać, walory edukacyjne i kadrowe Pomorza są ważnym atutem dla firm prowadzących działalność na wszystkich kontynentach – właśnie takich jak Metsä – mówi Mieczysław Struk, Marszałek województwa pomorskiego.

Metsä Group współpracuje z lokalnymi uczelniami, organizując letnie praktyki w gdańskim centrum oraz dni otwarte dla studentów. Ich celem jest zainicjowanie współpracy również w ramach nowej inwestycji z Uniwersytetem Gdańskim, zwłaszcza z wydziałami filologii i logistyki.

Nasze trwające i planowane inwestycje są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na zrównoważone materiały opakowaniowe. W 2023 roku Metsä Board zwiększy swoje moce produkcyjne w zakresie tektury litej i białych kraftlinerów po zakończeniu inwestycji w Husum w Szwecji i Kemi w Finlandii. Rozpoczęliśmy również wstępne prace inżynieryjne dla nowej fabryki tektury litej  w Kaskinen w Finlandii, o rocznej zdolności produkcyjnej 800 000 ton, a decyzja o inwestycji ma zostać podjęta najwcześniej w 2024 roku – komentuje Mika Joukio, dyrektor generalny Metsä Board.

źródło: ARP

Poprzedni artykuł

Hamlet on the road. Urodziny Szekspira!

Następny artykuł

Gdynia: Za nami 5. edycja Follow the Rabbit!

powiązane artykuły
Total
0
Share