Gdańsk i jego oblicza architektoniczne. Prezentacja nowego albumu

„Gdańsk 2015-2020” to trzeci tom z serii „Oblicza Architektoniczne Miasta”. Oficjalna prezentacja albumu odbyła się w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Gdańsku. W spotkaniu promocyjnym wzięło udział ponad 80 osób.

Celem tytułowej serii jest przegląd realizacji architektonicznych w Mieście Neptuna. W trzecim z kolei wydaniu, uwzględniono obiekty nowo powstające, inwestycje publiczne oraz realizacje związane z renowacją zabytków. Najnowszy album – podobnie jak poprzednie, stanowi zbiór podsumowujący dokonania architektoniczne w przestrzeni ostatnich 5 lat.

Gdańsk, Dwór Bractwa Św. Jerzego. Prezentacja albumu “Gdańsk 2015-2020. Oblicza architektoniczne miasta”

Spotkanie promocyjne odbyło się w siedzibie Stowarzyszenia Architektów Polskich w Gdańsku. Na zaproszenie Piotra Lorensa – Architekta Miasta Gdańska – do Dworu Bractwa Św. Jerzego przybyło ponad 80 osób – architektów, inżynierów, wykładowców, historyków, przewodników miejskich i przedstawicieli władz samorządowych. Wśród nich był również Alan Aleksandrowicz – zastępca prezydenta ds. inwestycji, który zabrał głos tuż po oficjalnym powitaniu gości.

Zajmuję się architekturą administracyjnie i wiem, ile wysiłku kosztują duże projekty inwestycyjne oraz jak potrzebne jest w tym procesie zaangażowanie i porozumienie wielu stron – powiedział Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji. Nazywam lata 2015-2020 okresem prosperity. Zrealizowano wówczas bardzo wiele interesujących i znaczących inwestycji. Należy docenić ten wkład w rozwój miasta Gdańska.

Fot. Dominik Paszlinski

Tematem wiodącym obecnego przeglądu jest skomplikowana historia zagospodarowania Wyspy Spichrzów. Złożoność procesu przybliżyli w artykule oraz podczas spotkania historycy architektury Anna Perz i Szymon Jocek.  

Albumy są dostępne zarówno w wersji tradycyjnej, jak i elektronicznej. Wersję online można przeglądać tutaj.

Poprzedni artykuł

Nowoczesny i cyfrowy – oddział PKO Banku Polskiego we Wrzeszczu w nowym formacie

Następny artykuł

Konferencja: Perspektywy Rozwoju Turystyki Zdrowotnej na Warmii, Mazurach i Śląsku [NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE]

powiązane artykuły
Total
0
Share