Gdańsk: Otwarcie pierwszego w Polsce Radisson RED

Radisson Hotel Group otworzył na Wyspie Spichrzów pierwszy w kraju lifestylowy obiekt marki Radisson RED. Obiekt ulokowany w zrekonstruowanym magazynie portowym dysponuje 30 pokojami i apartamentami. Jest to trzeci obiekt Grupy Radisson w Gdański i 17 w Polsce.

Obiekt na północnym cyplu wyspy w sąsiedztwie Holiday Inn dysponuje 30 pokojami i apartamentami, z których część została wyposażona w antresolę z dodatkowym łóżkiem, a także czterema apartamentami o powierzchni do 50 m mkw. z jedną lub dwiema sypialniami. W tym samym budynku znajduje się również steakhouse należący do sieci restauracji Whiskey in the Jar. Goście Radisson RED mogą korzystać z przestrzeni ogólnodostępnych oddalonego o 200 metrów Radisson Hotel & Suites Gdańsk w tym restauracji i sali fitness.

Nasz nowo otwarty obiekt to wyjątkowe miejsce przepełnione energią i wysmakowanym designem. Osoby podróżujące do Gdańska znajdą tu nawiązanie do ciekawej historii Wyspy Spichrzów, a także poczują klimat modnego miejskiego życia– mówi Maciej Głownia, dyrektor Radisson RED i Radisson Hotel & Suites.

fot. materiały prasowe

Radisson RED to marka w standardzie upscale, stworzona w połowie ubiegłej dekady i wówczas opisywana jako brand skierowany do pokolenia millenialsów, oparta na wartościach ważnych dla tego pokolenia, takich jak: technologia, design, moda, muzyka i sztuka. Obecnie opisywana jest jako marka “która poprzez nieformalny charakter oferowanych usług oraz stylowe przestrzenie publiczne z wyróżniającym się designem w zabawny sposób zmienia konwencję gościnności”.

Pierwsza umowa w Polsce na Radisson RED podpisana została w 2017 r. w Krakowie, gdzie 230-pokojowy hotel miał zostać otwarty w kompleksie Unity Center przy rondzie Mogilskim. Kompleks jest już otwarty, ale w przypadku hotelu trwają ponowne prace nad projektem wnętrz, a otwarcie zapowiadane jest na rok 2023. Druga umowa podpisana została w 2019 roku na hotel w Warszawie w kompleksie Liberty Tower przy ul. Grzybowskiej, jednak prace przy tej inwestycji nie ruszyły do dziś.

fot. materiały prasowe

Poprzedni artykuł

Baltic Sail 2022. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?

Następny artykuł

Ustka: Wyjątkowe sanatorium z ogrodem botanicznym

powiązane artykuły
Total
0
Share