Gdańsk: Ruszyła realizacja kontrowersyjnej inwestycji

Rozpoczęto prace związane z realizacją inwestycji parku rozrywki w Gdańsku. Chodzi o Majaland – projekt, który wzbudzał mnóstwo kontrowersji w ostatnich latach.

Majaland zostanie zrealizowany na 5-hektarowej działce w pobliżu ulicy Meteorytowej – nieopodal trójmiejskiej obwodnicy. Inwestycja realizowana na wysokości węzła Owczarnia zakłada stworzenie parki rozrywki. Wśród atrakcji mają się znaleźć między innymi: rollercoaster, karuzele, zjeżdżalnie, obiekt z samochodzikami elektrycznymi oraz tor do nauki zasad ruchu dla dzieci. Z informacji opublikowanych przez portal trójmiasto.pl wynika, że powierzchnia parku ma wynosić 25.000mkw. Instalacje pod gołym niebem zajmą prawdopodobnie 10.000mkw. Ponadto przewidziano parking o powierzchni 25.000mkw – ma on zapewnić 770 miejsc parkingowych – w tym tych przeznaczonych dla autokarów oraz osób niepełnosprawnych. Harmonogram zakłada, że inauguracja Majalandu ma nastąpić na wiosnę 2023 roku.

Belgijsko-holenderska inwestycja

Majaland, czyli park rozrywki inspirowany Disneylandem zostanie zrealizowany przez belgijską firmę Plopsa oraz holenderską – Momentum Capital wraz z belgijskim konsorcjum CFE, które działa na rynku budowlanym oraz nieruchomości. Wykonawcą gdańskiego parku rozrywki jest CFE Polska. Europejski odpowiednik Disneylandu jest już obecny na naszym rynku. Parki rozrywki znajdują się w Kownatach oraz w Warszawie. Owe inwestycje okazały się biznesowym sukcesem. Jak będzie z gdańskim Majalandem? Prognozy zakładają, że do park rozrywki w Osowie odwiedzi około 300.000 osób rocznie. Inwestycja ma z pewnością duży potencjał, ale mieszkańcy owej dzielnicy wyrażają swój sprzeciw. Swoje opinie argumentują dużym hałasem i utrudnieniami w ruchu.

Hałas i zakorkowania

W zeszłym roku mieszkańcy Osowej opublikowali list otwarty w którym zamieścili wszystkie swoje wątpliwości. Do tych najciekawszych należą między innymi: paraliż komunikacyjny części infrastruktury, zwiększoną emisję szkodliwych spalin, utratę cennych siedlisk przyrodniczych – w tym tych, zamieszkałych przez będące pod ochroną żurawie oraz hałas docierający z parku rozrywki.

List raczej nie przyniósł oczekiwanych skutków, ponieważ przy ulicy Meteorytowej, za ogrodzonym placem widać postępujące prace ziemne. Inwestor oficjalnie potwierdza rozpoczęcie realizacji inwestycji.

Poprzedni artykuł

Zmiany w Gdańskich Nieruchomościach!

Następny artykuł

Święto Lwów w oliwskim ZOO

powiązane artykuły
Total
0
Share