Gdańsk: W weekend sporo utrudnień na drogach!

W najbliższy weekend w Gdańsku odbędzie się kilka imprez, w związku z czym należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. W sobotę zaplanowana jest impreza Viva Oliva, natomiast w niedzielę przez Gdańsk przejadą rowerzyści.

W sobotę utrudnienia w Oliwie

W związku z odbywającym się w sobotę, 3 czerwca Świętem Dzielnicy Viva Oliva, na terenie Oliwy zostaną wprowadzone tymczasowe zmiany organizacji ruchu drogowego:

W piątek, 2 czerwca zostanie wyłączony z użytku parking usytuowany na Placu Inwalidów Wojennych, wyłączenie nastąpi o godz. 7.00, a ponowne otwarcie w niedzielę, 4 czerwca, o godz. 11.00.  

W sobotę, 3 czerwca nastąpi zamknięcie ul. Opata J. Rybińskiego, od skrzyżowania z al. Grunwaldzką do skrzyżowania z ul. Polanki. Wyłączenie z ruchu kołowego w godz. 8.00-23.00. Objazdy zaplanowano ulicami Polanki, Czyżewskiego, Opacka, Obr. Westerplatte

Autobusy na zmienionych trasach

W tym dniu ulegną zmianie trasy linii autobusowych na odcinku od ul. Stary Rynek Oliwski do al. Grunwaldzkiej. Będą omijać zamknięty odcinek drogi objazdem: Opacka – Czyżewskiego – Grunwaldzka.

Na czas objazdów będzie wytyczony przystanek tymczasowy przy ul. Piastowskiej (w rejonie skrzyżowania Piastowska/Hołdu Pruskiego).

W związku z wyłączeniem z ruchu w sobotę w godzinach 08:00 – 23:00 ulicy Opata Jacka Rybickiego przewidziane są zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych 117, 169, 171, 179 i 622.

Linia 117

W kierunku krańca Jelitkowo Kapliczna

Od przystanku „Sopot Hospicjum” (n/ż) 01 do przystanku „Oliwa PKP” 03 autobusy pojadą ulicami: Grunwaldzką – Piastowską, z pominięciem ulic: Czyżewskiego, Stary Rynek Oliwski, Opata Jacka Rybińskiego. Zatrzymywać się będą na przystankach: Nadwodna 01, ”Górskiego” 02, „Opacka” (n/ż) 04 oraz tymczasowym przystanku „Hołdu Pruskiego” 91 w ciągu ul. Piastowskiej w kierunku Jelitowa (w rejonie skrzyżowania ul. Piastowskiej i Hołdu Pruskiego, przystanek uruchamiany jest zazwyczaj 1 listopada z okazji Wszystkich Świętych). Trasa i obsługa przystanków w kierunku przeciwnym – bez zmian.

Linie 169, 171, 179 i 622

W kierunku Oliwy

Autobusy linii 169 (warianty) oraz 171 i 622 od przystanku „Karwieńska” (n/ż) 01, a także linii 179 od przystanku „Rynarzewo” (n/ż) 01 pojadą ulicami: Spacerową – Opacką – Czyżewskiego – Grunwaldzką, z pominięciem ulic: Stary Rynek Oliwski i Opata Jacka Rybińskiego. Na czas objazdu przystankiem dla wysiadających będzie przystanek „Oliwa” 09.

Na trasie objazdowej obowiązuje jedynie obsługa przystanku „Cmentarz Oliwski” 01. Pozostałe przystanki na tej trasie nie będą obsługiwane przez ww. linie.

Trasy i obsługa przystanków w kierunkach przeciwnych bez zmian.

W niedzielę rowerzyści przejadą przez Gdańsk

Do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego wpłynęły wnioski dotyczące zgromadzeń publicznych odbywających się w niedzielę, 4 czerwca w Gdańsku. Zgodnie z informacją przekazaną przez organizatora, zgromadzenia polegają na przejeździe rowerzystów przez ulice Gdańska. W związku z tym, w godzinach 12.00- 14.00 należy spodziewać się czasowych utrudnień w ruchu drogowym oraz w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Ruch samochodowy będzie czasowo wstrzymywany w miejscu przejazdu poszczególnych peletonów.

Kilka mniejszych i jeden główny 

W ramach całej imprezy przez ulice Gdańska przejedzie kilka peletonów, które dołączą do głównego, jadącego spod stadionu w Letnicy do Śródmieścia, a następnie w stronę Sopotu.

Peleton główny przejedzie trasą biegnącą przez promenadę przy Polsat Plus Arena Gdańsk, tunelem pod Martwą Wisłą (ze względów bezpieczeństwa, podobnie jak rok temu, ten odcinek dostępny będzie wyłącznie dla rowerzystów, pozostałe odcinki będą dostępne także dla rolkarzy, deskorolkarzy i osób na wózkach), a dalej przez Stogi i Przeróbkę do Śródmieścia Gdańska, gdzie połączy się w ruchu z pozostałymi peletonami, aby następnie skierować się w stronę Wrzeszcza, gdzie dołączą do niego kolejni uczestnicy przejazdu.

Szczegółowa trasa przejazdu trasę przejazdu: Start godz. 11.50: Promenada przy stadionie, rondo Tadeusza Mazowieckiego, tunel pod Martwą Wisłą, Sucharskiego, Lenartowicza, Most Siennicki, Siennicka, Podwale Przedmiejskie, Okopowa, Wały Jagiellońskie, Targ Drzewny, Podmłyńska, Rajska. Ok. godz. 13:00 wyjazd uczestników zgromadzenia na dalszą część trasy, biegnącą ulicami: Rajska, Błędnik, al. Zwycięstwa, al. Grunwaldzka do skrzyżowania z ul. Żołnierzy Wyklętych. Przyjazd głównego peletonu do placu przy Galerii Bałtyckiej ok. godz. 13:20. Dalszy, wspólny przejazd ulicami: Grunwaldzka, Droga Zielona, Rondo Droga Zielona – Gospody – Plac Dwóch Miast – Łokietka (wjazd zgromadzenia na rondo ok. godz. 13:55). W tym miejscu zgromadzenie opuści teren gminy Gdańsk i skieruje się do Sopotu.

Pozostałe peletony przejadą trasami:

  • Nowatorów, Kartuską, Armii Krajowej, Kartuska, Rondo Kartuska – Źródlana, Kartuska, Jabłoniowa, Kartuska, Nowe Ogrody, Hucisko, Wały Jagiellońskie, Targ Drzewny. Czas trwania: 11.30 – 12.40
  • Wybickiego, al. Legionów, ul. Wyspiańskiego, Miszewskiego do skrzyżowania z al. Grunwaldzką. Czas trwania: 12.00 – 13.20
  • Trakt św. Wojciecha następnie przejazd ul. Okopową do wysokości Bramy Wyżynnej. Czas trwania: 12.00 – 12.40

Możliwe opóźnienia na liniach autobusowych

Utrudnienia w funkcjonowaniu linii autobusowych w centrum Gdańska mogą wystąpić w godzinach 12.00-14.00. Poszczególne peletony mogą zakłócić kursowanie wymienionych poniżej linii:

  • 1 peleton: 124, 149, 249.
  • 2 peleton: 132, 189, 200, 205, 207, 232, 289.
  • 3 peleton: 100, 120, 130, 184, 199, 210, 167, 168.
  • 4 peleton: 106, 111, 138, 158, 606.
  • Połączone peletony 2, 3, 4 (Rajska – Galeria Bałtycka): 115, 127, 162.
  • Wszystkie peletony (Galeria Bałtycka – Sopot): 122, 199.

źródło :UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Sopot: Koniec gruntownej przebudowy. Jak zmienił się popularny zakątek?

Następny artykuł

Wiemy kto zostanie nowym dyrektorem gdańskiego ZOO!

powiązane artykuły
Total
0
Share