Gdynia: Inauguracja sezonu żeglarskiego

Żagle na maszt – Bałtyk jest nasz! Z pewnością mogliby parafrazować popularny werset gdyńscy żeglarze, bo w Mieście Morza uroczyście zainaugurowano tegoroczny sezon. Gospodarzem otwarcia sezonu żeglarskiego w Gdyni była po raz pierwszy Marina Yacht Park.

Oficjalna inauguracja sezonu żeglarskiego była w tym roku połączona z Dniem Flagi RP oraz rodzinnym piknikiem majówkowym. Uroczystość zainaugurowali przedstawiciele Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Portu Gdynia, Urzędu Miasta oraz wspomnianej – Mariny Yacht Park.

Gdynia i żeglarstwo są nierozerwalne. To zarówno tradycja, jak i bardzo świadomie obrany kierunek. Wyjątkowym jest fakt, że mariny są ulokowane w Śródmieściu, a najbardziej cieszy widok najmłodszych gdynian i gości, którzy na wodzie czują się tak pewnie, jak na lądzie – powiedział Jakub Ubych – wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni.

Otwarcie sezonu to także początek pikniku żeglarskiego – jego program był wypełniony konkursami i pokazami przeznaczonymi dla całych rodzin. Organizatorzy przygotowali między innymi rejsy jachtami 2020 i motorowym Saxdor, pokazy ratownictwa, naukę pływania na deskach typu SUP czy żeglarską strefę chillout, a nawet poławianie nagród z szalupy wiosłowej.

Fot. Kamil Zloch/gdynia.pl
Poprzedni artykuł

Gdański biurowiec przedłuża umowy z najemcami. W planach kilka modernizacji

Następny artykuł

Prof. Burkiewicz o Parku Oliwskim: To miejsce umiera od kilkudziesięciu lat!

powiązane artykuły
Total
0
Share