Gdynia: Kreatywność, koloryt i kwiaty

W Miejskich Halach targowych rozkwitły kwiaty i kreatywność. Wszystko za sprawą Dnia Kreatywnego, który stał się przyczynkiem do stworzenia zielników, kosmetyków, a nawet kolaży. Wydarzenie odbyło się w Gdyni.

Świat kwiatów i roślin to źródło nowych inspiracji. Przekonali się o tym uczestnicy „Dnia Kreatywnego”, który odbył się w przestrzeni Miejskich Hal Targowych w Gdyni. Było kolorowo i twórczo.

Olga Obst zaprosiła uczestników do stworzenia dekoracyjnych liści palmy techniką „plisowania”. W ten sposób powstały oryginalne działa w stylu boho, które mogą ozdobić każde wnętrze. To także dobry pomysł na prezent.

Z kolei Magdalena Błeńska z Otwartej Pracowni „Ślad” zorganizowała zabawy plastyczno-sensoryczne dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat. Podczas warsztatów „KwieciMY” mali odkrywcy eksperymentowali i tworzyli pachnące zielniki, przecieranki oraz kolaże kwiatowo-ziołowe.

Fot. Sandra Szmigiel

W ramach„Dnia Kreatywnego” zorganizowano również warsztaty kosmetyczno-ziołowe z „SIANKO”. Poprowadziła je Kasia Banaś – adeptka ziołozbieractwa. Uczestnicy zajęć własnoręcznie przygotowali sól ziołową do kąpieli oraz maseczkę do twarzy. Wykorzystali do tego polskie kwiaty i zioła, które można kupić na Halach lub samodzielnie zebrać – była ku temu okazja podczas spaceru wokół Hal.

Odbyły się także warsztaty tworzenia florystycznego kolażu. Zorganizowała je Elżbieta Konieczna, która prowadzi pracownię prac ręcznych „Karuzela Pasji”. Podczas zajęć wszyscy chętni mogli stworzyć swój własny obraz z suszonych kwiatów.

źródło: Gdynia.pl.

Poprzedni artykuł

Oliwa: Ruszyła budowa nowego biurowca

Następny artykuł

We włoskim rytmie i pośród chmur

powiązane artykuły
Total
0
Share