Gdynia: Sezon na wycieczkowce – czas start!

Sezon wycieczkowców w Porcie Gdynia rozpoczęty. Zainaugurował go statek „AIDAdiva”. 2 maja przed godz. 8.00 zacumował on przy nabrzeżu Francuskim, obok Muzeum Emigracji, gdzie zostanie przez kilka godzin. Do Gdyni zawita on jeszcze sześć razy. W sezonie 2024 do portu zawinie 11 wycieczkowców, które odwiedzą Miasto Morza w sumie 41 razy.

Ma 251 metrów długości i 11 pokładów pasażerskich. Jego załoga liczy 588 osób. A na pokład może zabrać 2050 osób. Mowa o statku „AIDAdiva”. To pierwszy wycieczkowiec w tym sezonie, który wpłynął do gdyńskiego portu. Kiedy zacumował przy nabrzeżu Francuskim, pasażerów przywitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Begama” oraz pirat – maskotka Portu Gdynia.

„AIDAdiva” to pierwszy ze statków najnowszej generacji linii Aida Cruises. Pływa od 2007 roku. Na jego pokładzie znajdują się m.in.: sauny, solarium, łaźnia parowa i turecka, studio fitness, fryzjer, ścieżka do joggingu, kort do squasha, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, jubiler, galeria sztuki, restauracje, bary i kawiarnie czy biblioteka.  Odbywają się także zajęcia sportowe oraz animacje dla dzieci i młodzieży.

Wycieczkowiec ten zawinie do Gdyni jeszcze sześciokrotnie. A w ciągu całego sezonu ekskluzywne statki pasażerskie pojawią się w naszym porcie w sumie 41 razy. Będzie to 11 jednostek. Największa z nich to tym razem „Celebrity Silhouette”, która ma 319 metrów długości. Przypłynie do Gdyni 8 lipca i 20 sierpnia.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Biało-Czerwona. Wszystko, czego nie wiesz o naszej fladze

Następny artykuł

Firma ze Słupska zajmie się badaniami terenu pod elektrownię jądrową

powiązane artykuły
Total
0
Share