Gdynia, start-up i uprawa roślin na Marsie

Wysoko zaawansowane technologie powoli stają się specjalnością naszego regionu. Dobrym dowodem są działania polskiego start-upu. Mowa o marce Nanoseen, której specjaliści stworzyli pierwsze na świecie rozwiązania bezenergetycznego oczyszczania wody.

Rodzimy start-up właśnie otworzył swoją siedzibę w Gdyni. Nanoseen to młody zespół inżynierów i naukowców zajmujący się zaawansowaną nanotechnologią. Powstające w wyniku tego materiały, jak grafen czy struktury metaloorganiczne, pomogą rozwiązywać wiele problemów związanych np. z oczyszczaniem wody. Start-up wyprodukował m.in. technologię bezenergetycznego i bezciśnieniowego oczyszczania wody. Ale to nie wszystko Firma bierze udział w pracach NASA dotyczących stworzenia zautomatyzowanej technologii do uprawy roślin w misji na Marsa.

CEO i CSO Nanoseen – Bartosz Kruszka, poinformował, że niebawem marka rozpocznie pilotażowy program wdrażania autorskiego produktu NanoseenX w kilku krajach. Przedstawiciel start-upa nie ukrywa, że zależy mu na działaniach globalnych – celem jest zostanie najlepszą firmą nanotechnologiczną na świecie. Czy ten cel jest realny? Wiele zależy od pomorskich specjalistów. Docelowo zespół tytułowej marki ma liczyć 25 osób. Trwa już rekrutacja dla naukowców i specjalistów R&D. Wraz z rozwojem firmy poszukiwani będą między innymi specjaliści z dziedziny marketingu, PR sprzedaży, zarządzania biznesem czy koordynacji pilotażowej.

Mikołaj Trunin, zastępca dyrektora Invest in Pomerania zwraca uwagę na fakt, iż Trójmiasto staje się coraz ciekawszą lokalizacją dla badań badawczo-rozwojowych. To efekt znakomitego działania pomorskich uczelni, które kształcą i dostarczają na lokalny rynek wysokiej klasy specjalistów. Nie bez znaczenia pozostaje działalność inicjatywy Invest In Pomerania. Samorządowa inicjatywa non profit pomogła w ulokowaniu tytułowej inwestycji w Gdyni. Invest In Pomerania pomaga zagranicznym inwestorom, realizować projekty na Pomorzu. Pełni funkcję tzw. jednego okienka, udzielając inwestorom wsparcia na każdym etapie. W ciągu ostatniej dekady Invest in Pomerania z sukcesem zakończyła ponad 130 projektów, dzięki którym powstało ponad 20 tys. miejsc pracy.

Poprzedni artykuł

Jarosław Klimczak: Mamy potencjał i konkretny plan

Następny artykuł

Partner Konferencji: TECHNOMEX

powiązane artykuły
Total
0
Share