Gdynia: Za nami 5. edycja Follow the Rabbit!

Gdynia: Po pandemicznej przerwie, w gościnnych progach Hotelu Nadmorskiego odbyła się 5. edycja Konferencji Follow the Rabbit, która zgromadziła ponad 300 przedstawicieli branży z Trójmiasta oraz wielu znanych prelegentów.

Na konferencji pojawili się praktycy różnych materii, w tym twardego i miękkiego HR-u, ale także eksperci, poruszający m.in. tematykę wellbeingu i równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Podzielili się swoimi umiejętnościami, doświadczeniami i studiami przypadków z setkami przedstawicieli branży z Trójmiasta, którzy szczelnie zapełnili sale konferencyjne Hotelu Nadmorskiego. 

Gdynia to miasto przyciągające do siebie nowoczesny biznes. Ma na to wpływ wiele czynników, w tym budowanie przyjaznej atmosfery dla biznesu czy niezwykle ważna wysoka jakość życia, która pozwala zachować równowagę pomiędzy życiem zawodowym a prywatnym – komentuje Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydentka Gdyni ds. gospodarki. – Jestem świadoma, że na rozwój firm, co przekłada się na rozwój całego miasta, ma duży wpływ wykwalifikowana kadra pracownicza. We współczesnym świecie biznesowym, w którym firmy starają się budować przewagę nad konkurentami, zarządzanie talentami ma ogromny wpływ na rozwijanie i utrzymanie najcenniejszych pracowników w celu budowania długotrwałego rozwoju. Kolejna, piąta już edycja konferencji poświęconej branży HR „Follow the Rabbit” skupi się między innymi nad tym wyzwaniem – dodała Katarzyna Gruszecka-Spychała. 

Fot. Zbigniew Gołąb/ UM Gdynia

Pierwsza konferencja po pandemii 

Jak powiedziała Agata Witczak, dyrektor personalny London Stock Exchange Group w Gdyni, aż 320 zarejestrowanych na konferencji uczestników z 80 firm pokazuje, jak bardzo  branża HR była spragniona spotkania po latach pandemii i podzielenia się doświadczeniami.  – Tematem przewodnim będzie powrót do normalności po czasach covidowych i pracy domowej. Biznes otwiera się na to, by wrócić na nowo, w nowej odsłonie i z nową energią. Będziemy mówić dużo o sztucznej inteligencji, będziemy mówić o nowych metodach rekrutacji oraz o  dobrostanie naszego pracownika – powiedziała Agata Witczak.

HR to więcej niż kadry 

Human Resource (HR) to obecnie zdecydowanie holistycznie spojrzenie na zarządzanie pracownikiem. To sprawdzanie jego motywacji, budowanie zaangażowania, dbanie o jego dobrostan; praktyki biznesowe, które są nowe i się zmieniają.  Dziś partnerstwo w relacji między pracodawcą i pracownikiem jest dziś bardzo ważne. Będziemy o tym dużo mówić, dzielić się praktykami biznesowymi, a mamy bardzo wiele do podzielenia się – zaznaczyła Agata Witczak.  

Gdynia w czołówce inwestycji 

Warto podkreślić, że Gdynia jest aktualnie jednym z najlepszych na świecie miejsc dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych pod względem m.in. potencjału gospodarczego i biznesowego, kapitału ludzkiego, komunikacji czy efektywności finansowej, co potwierdza ranking FDI Global Cities of the Future 2020/2021, gdzie Gdynia uznana została jako drugie z najbardziej perspektywicznych dla bezpośrednich inwestycji zagranicznych miast rozwijających się na całym świecie. 

Fot. Zbigniew Gołąb/ UM Gdynia

Nic więc dziwnego, że w mieście organizowane są nie tylko spektakularne pilotaże nowych projektów, ale i konferencje specjalistów w branżach, które są niezwykle istotne dla rozwoju gospodarczego. Jak mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, takie właśnie wydarzenia w mieście spotkań, jakim jest Gdynia, są wyjątkowo bliskie władzom samorządowym. Dlaczego? Dlatego, że dotyczą wyjątkowo żywotnych i ważnych kwestii. 

Chcielibyśmy, żeby Gdynia kojarzyła się z tym miejscem, w którym zastanawiamy się nad nowymi rozwiązaniami, nad motorami dla biznesu, nad sposobami na rozwój i nad sposobami na pokonywanie jego barier. Jedną z tych konferencji jest właśnie „Follow The Rabbit”, zajmująca się tym, co dzisiaj jest z największych wyzwań biznesu, to jest dobrostanem pracownika, poszukiwaniem talentów, rozwojem talentów i wszystkimi tymi kwestiami, które są absolutnie kluczowe, żeby biznesy rozwijać. Mieliśmy pewną pandemiczną przerwę, bardzo się cieszę, że ta konferencja wraca z dużym przytupem. Zarejestrowało się ponad 300 osób, to jest świetny wynik. Jestem bardzo wdzięczna London Stock Exchange Group w Gdyni, że możemy ponownie współpracować, ściągać tutaj śmietankę hr-owców  i sprawiać, że to właśnie z Gdyni wywożą doskonałe pomysły na to, jak sobie radzić w swoich firmach – podsumowała Katarzyna Gruszecka-Spychała.

źródło: UM Gdynia

Poprzedni artykuł

Gdańsk: Duża europejska marka otwiera centrum wsparcia łańcucha dostaw!

Następny artykuł

Poznaliśmy nazwisko nowego prezesa Portu Gdańsk

powiązane artykuły
Total
0
Share