Gdyński trop w hicie Netfliksa

Jak czytamy na stronie Netfliksa w zapowiedzi serialu „Wednesday”: „makabrycznie bystra i sarkastyczna Wednesday Addams prowadzi śledztwo w sprawie serii zabójstw, przysparzając sobie nowych przyjaciół – i wrogów – w Akademii Nevermore”. W jednym z najpopularniejszych obecnie seriali na tym serwisie, osadzonym w uniwersum rodziny Addamsów, jest też polski akcent. To lampy, które oświetlają tytułową Wednesday w kultowej już scenie tańca. A konkretnie lampa P1 firmy Portman Lights.

P1 Retro Lamp to pierwszy produkt Dominika Zimakowskiego oraz Łukasza Sztejny, od którego zaczęła się wielka kariera gdyńskiej firmy. Lampy żarowe umieszczone są w siedmiu sześciokątach, rozmieszczonych w eleganckim, czarnym okręgu. Można go łatwo zainstalować na dowolnym statywie lub zawiesić na dowolnym zacisku. Światło P1 Retro Lamp w połączeniu z ażurową, również sześciokątną siatką, daje efekt plastra miodu. Lampa wyposażona jest w ściemniacze światła, ma również wbudowaną elektronikę, co ułatwia jej obsługę i nie wymaga podłączania zewnętrznych urządzeń elektronicznych. 

Miłe zaskoczenie 

Dla Dominika Zimakowskiego, współzałożyciela Portman Lights, informacja o tym, że produkty jego firmy pojawił się serialowym hicie, jest miłym zaskoczeniem. 

– Produkujemy urządzenia i sprzedajemy je do klientów w 55 krajach. Tu się kończy nasza wiedza o tym, gdzie dalej się pojawiają nasze lampy. Nie wiemy, na jakich koncertach, czy na jakich wydarzeniach używane są nasze produkty. Jedyne sami możemy to gdzieś wyłapać i rzeczywiście, zdarzają się takie miłe niespodzianki, gdy sami oglądamy różne produkcje bądź robią to nasi znajomi i informują nas, że gdzieś, na koncercie, w telewizji czy w serialu, pojawiły się nasze lampy – mówi współwłaściciel Portman Lights. 

źródło: Netflix – YouTube

Jak się okazuje, serial „Wednesday” nie jest netfliksowym debiutem gdyńskiej firmy. 

 Na platformie Netflix nasze lampy pojawiły się już wcześniej, w bardzo dużym studiu programu kulinarnego, który miał premierę kilka miesięcy temu. Użyto w tym przypadku dużej liczby lamp modelu P2. Były one widoczne w tym studio przez cały czas. Oprócz tego używano naszych produktów również w stand up’ach na tej samej platformie – mówi Dominik Zimakowski. – Bardzo się cieszymy, że nasze produkty pojawiają się na całym świecie i są wykorzystywane w takich właśnie realizacjach – dodaje.

Światowa sława

Firma Portman Lights powstała w Gdyni w 2016 roku. Jest liczącą się na całym świecie marką w branży dekoracyjnego oświetlenia scenicznego. Portfolio firmy to długa listę spektakularnych koncertów i słynnych programów telewizyjnych, w których korzystano z jej oświetlenia.

Lampy gdyńskich przedsiębiorców rozświetlały sceny programów, takich jak The Voice, American Idol, X-Factor, Got Talent, najsłynniejszych festiwali muzycznych: Roskilde czy Glastonbury, wykorzystane zostały również do rozświetlenia gali rozdania nagród Grammy w 2021 roku. W ich świetle swoje utwory wykonywali m.in. Ed Sheeran, Miley Cyrus, John Legend, Dua Lipa, Sting, Cher, Prodigy i wielu innych uznanych artystów. Za każdym razem, niezależnie od modelu lampy – firma wciąż powiększa ich ofertę – produkty oświetleniowe z Gdyni zapewniały elektryzującą oprawę wydarzeń. Jak widać, teraz wykorzystywane są juz nie tylko na największych scenach i w studiach telewizyjnych, ale na również na planach zdjęciowych seriali. 

Poprzedni artykuł

"Razem" otoczymy Cię troską

Następny artykuł

Piotr Czuryłło: Plejada sensorycznych doznań

powiązane artykuły
Total
0
Share