Gdzie na urlop? Polacy wybrali swoje wakacyjne kierunki

Nasza miłość do śródziemnomorskich krajów nie słabnie. A nawet wręcz przeciwnie – staje się coraz gorętsza i to dosłownie, bo nadchodzący sezon wakacyjny może okazać się rekordowy w kwestii podróży do gorących krajów.

Trend związany z wycieczkami do krajów basenu Morza Śródziemnego nie jest przypadkowy. W opinii ekspertów związanych z portalem Fly.pl – zasadniczy wpływ mają tutaj ceny. W minionym roku raporty informowały o dynamicznym wzroście cen wyjazdów zagranicznych z biurami podróży. W tym roku jest nieco lepiej – średnia cena wycieczki kupowanej w kwietniu 2024 roku obniżyła się o 10% i wynosi aktualnie 6127zł. Często korzystaliśmy z ofert first minute, które wykazały spore różnice względem regularnych cen.

Tutaj warto dodać, że zaufanie do biur podróży wzrasta. W stosunku do wiosny 2023 roku – w okresie przedsprzedażowym, zainteresowanie tego rodzaju pośrednictwem jest większe o około 20%.

Jakie kierunki wybieramy?

Zestawienia związane z aktualnymi statystykami ukazują, że podobnie jak w minionym sezonie – największą popularnością cieszy się śródziemnomorski klimat. Wśród krajów, które dominują w raportach na pierwszym miejscu znajduje się Turcja. Specjaliści związani z podróżami twierdzą, że tureckie plaże są tanią i atrakcyjną alternatywą względem rodzimego Bałtyku. Spore znaczenie ma także przełamywanie psychologicznych barier, które przekłada się również na bardziej egzotyczne podróże – np. do cieszących się większą popularnością krajów takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Malediwy czy Dominikana.

Kolejnym częstym wyborem polskich turystów jest Egipt. W statystykach wysoko plasują się kraje europejskie i tu bez większych niespodzianek, bo mowa o Bułgarii i Hiszpanii. W erze postpandemicznej znacznie chętniej podróżujemy w celach wypoczynkowych do Czarnogóry oraz Albanii.

foto główne: pexels

Poprzedni artykuł

Adam Uścinowicz z Omega Hotel: Branża ma się najlepiej w historii

Następny artykuł

W Gdańsku rusza wakacyjny projekt stażowy. To szansa dla Twojej firmy!

Total
0
Share