Globalny lider branży opakowań rozbudowuje fabrykę w Tczewie!

W lutym 2023 roku wiodący dostawca opakowań kartonowych – WestRock – otworzył nową halę produkcyjną w Tczewie. To kolejny etap rozbudowy zakładu. W wyniku inwestycji powstanie dodatkowych 80 miejsc pracy.

Westrock to globalny leader w zakresie produkcji opakowań na bazie włókien roślinnych. Firma zatrudnia 58 tysięcy pracowników w ponad 300 lokalizacjach na całym świecie. Westrock dostarcza opakowania dla szerokiego spektrum branż, m.in.: kosmetycznej, FMCG, e-commerce, elektronicznej. Siedziba główna Westrock znajduje się w Atlancie w Stanach Zjednoczonych. Firma notowana jest na amerykańskiej giełdzie, a jej przychody w ubiegłym roku wyniosły 22 miliardy USD.

Zakład produkcji opakowań kartonowych działa w Tczewie od 2006 roku – początkowo jako Cartondruk, od roku 2011 jako Multiple Packaging Solutions, wreszcie od 2018 roku jako WestRock po globalnej konsolidacji spółek. Dzięki rozbudowie całkowita powierzchnia zakładu w Tczewie podwoiła się, co zdecydowanie zwiększyło zdolności produkcyjne.

W ubiegłym roku wyprodukowaliśmy prawie 400 milionów sztuk opakowań. Dzięki nowej inwestycji w roku 2024 będziemy miel możliwość podwojenia tej ilości – komentuje Grzegorz Manowski, Regionalny Dyrektor Operacyjny.

Opakowania produkowane w Tczewie można znaleźć w drogeriach w całej Polsce – firma dostarcza swoje produkty znanym markom z sektora Home&Beauty (Estée Lauder, Coty, L’Oréal, Revlon, Nivea, The Body Shop, Nivea, Gillette, Sensodyne, Henkel). WestRock rozbudowuje również kadry. W wyniku powiększenia zakładu zespół zostanie powiększony o około 40%. Już trwa rekrutacja.

fot. ARP

Głównym kierunkiem nadającym dynamikę rozwoju firmy jest zrównoważone wykorzystanie zasobów, z których WestRock korzysta, tworząc swoje produkty. Tylko w 2020 roku WestRock wprowadził na rynek około 30 nowych produktów papierowych i opakowaniowych, uwzględniających szereg wymogów środowiskowych. Wśród swoich propozycji ma m.in. papierowe opakowania do szminek, które nie potrzebują stosowania plastikowej folii amortyzującej i innych wypełnień trudnych do ponownego wykorzystania. Firma pracuje też nad odzyskiwaniem materiału z pudełek po pizzy z tektury falistej. Na chwilę obecną 60% produktów WestRock może być poddawana recyclingowi, kompostowaniu lub może być użyta ponownie. Firma zakłada, ze w roku 2025 będzie to już 100%.

Ten model prowadzenia działalności doskonale wpisuje się w założenia przyciągania inwestycji zagranicznych, które w zeszłym roku opracował dla nas Bank Światowy. Zależy nam na dywersyfikacji projektów przemysłowych, które jednocześnie będą neutralne dla naszego środowiska – komentuje Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Zakład produkcyjny WestRock znajduje się w Tczewie przy ulicy Malinowskiej. Projekt otrzymał wsparcie w zakresie zwolnienia z podatku CIT z ramach Polskiej Strefy Inwestycji, udzielone przez Pomorską Specjalną Strefę Ekonomiczną, partnera inicjatywy Invest in Pomerania.

źródło: ARP

Poprzedni artykuł

Sopot: Muzeum Miejsca w Operze Leśnej. Znamy szczegóły!

Następny artykuł

Nowo powstała spółka obsłuży porty w Gdańsku oraz w Gdyni!

powiązane artykuły
Total
0
Share