GUP z nowym projektem. Bezzwrotna dotacja na rozpoczęcie działalności!

Masz poniżej 30 lat i nie masz pracy? Gdański Urząd Pracy daje 35 tys. zł na własny biznes. Rusza „Start-UP. Zamień pomysł na biznes!”, czyli nowy projekt Gdańskiego Urzędu Pracy, dzięki któremu 80 przedsiębiorców otrzyma bezzwrotną dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w GUP, które nie ukończyły 30. roku życia i chciałyby założyć działalność gospodarczą. W przypadku osób poniżej 25. roku życia dodatkowym kryterium jest czas pozostawania w ewidencji urzędu pracy, nie może być on dłuższy niż 4 miesiące.

Aby przystąpić do projektu należy wypełnić i złożyć wniosek o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej. Konieczne jest jego pozytywne zaopiniowanie przez doradcę klienta w Dziale Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego GUP. Spotkanie z doradcą należy umówić najpóźniej do 19 sierpnia, wysyłając wiadomość na adres:

Dotacja jest bezzwrotna, pod warunkiem, że działalność będzie prowadzona minimum przez rok.

Jakie branże są wykluczone z programu GUP?

Pomysł na własny biznes nie może dotyczyć działalności sezonowej, rolnictwa, transportu taksówkarskiego, handlu akwizycyjnego, usług wróżbiarskich, ezoterycznych oraz zakresu medycyny naturalnej. O dotację nie mogą ubiegać się również osoby, które w ciągu 24 miesięcy (licząc od daty złożenia wniosku) zamknęły inną działalność gospodarczą.

Na co nie wolno wydać dotacji?

Szczegółowe zasady dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są w regulaminie. Określa on m.in. zasady punktowania wniosków, zgodnie z którymi kryterium kwalifikacyjnym do udziału w programie będzie otrzymanie minimum 33 punktów w procedurze oceny przedłożonych dokumentów. Regulamin projektu reguluje też, na co może być wydane 35 tys. zł dotacji. Nie można przeznaczyć tych pieniędzy np. na wynagrodzenie dla pracowników, czynsz, opłaty administracyjne, remont pomieszczeń czy zakup paliwa.

Wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej (Start-Up)

Regulamin przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej

fotka: pexels

Poprzedni artykuł

Miliony złotych na szkolenia programistów oraz logistyków

Następny artykuł

Strajk! Początek! Spacer subiektywny i premiera spektaklu

powiązane artykuły
Total
0
Share