Projekt adresowany jest do osób bezrobotnych zarejestrowanych w GUP, które nie ukończyły 30. roku życia i chciałyby założyć działalność gospodarczą. W przypadku osób poniżej 25. roku życia dodatkowym kryterium jest czas pozostawania w ewidencji urzędu pracy, nie może być on dłuższy niż 4 miesiące.
Aby przystąpić do projektu należy wypełnić i złożyć wniosek o przyznanie jednorazowej dotacji na założenie działalności gospodarczej. Konieczne jest jego pozytywne zaopiniowanie przez doradcę klienta w Dziale Pośrednictwa Pracy i Poradnictwa Zawodowego GUP. Spotkanie z doradcą należy umówić najpóźniej do 19 sierpnia, wysyłając wiadomość na adres:
- dla nazwisk zaczynających się na literę od A do Ł: sylwia.lopacinska@gup.gdansk.pl lub 58 743 14 40
- dla nazwisk zaczynających się na literę od M do Z: beata.markowska@gup.gdansk.pl lub 58 743 14 50
Dotacja jest bezzwrotna, pod warunkiem, że działalność będzie prowadzona minimum przez rok.
Jakie branże są wykluczone z programu GUP?
Pomysł na własny biznes nie może dotyczyć działalności sezonowej, rolnictwa, transportu taksówkarskiego, handlu akwizycyjnego, usług wróżbiarskich, ezoterycznych oraz zakresu medycyny naturalnej. O dotację nie mogą ubiegać się również osoby, które w ciągu 24 miesięcy (licząc od daty złożenia wniosku) zamknęły inną działalność gospodarczą.
Na co nie wolno wydać dotacji?
Szczegółowe zasady dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są w regulaminie. Określa on m.in. zasady punktowania wniosków, zgodnie z którymi kryterium kwalifikacyjnym do udziału w programie będzie otrzymanie minimum 33 punktów w procedurze oceny przedłożonych dokumentów. Regulamin projektu reguluje też, na co może być wydane 35 tys. zł dotacji. Nie można przeznaczyć tych pieniędzy np. na wynagrodzenie dla pracowników, czynsz, opłaty administracyjne, remont pomieszczeń czy zakup paliwa.
Wniosek o przyznanie środków na podjęcie działalności gospodarczej (Start-Up)
Regulamin przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej
fotka: pexels