Hamlet on the road. Urodziny Szekspira!

Lubisz czeskie poczucie humoru? Zobacz najsłynniejszą tragedię wszech czasów na wesoło! 22 i 23 kwietnia w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim zostanie zaprezentowany spektakl, który zdobył nagrodę publiczności 26. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego, „Hamlet on the road” Teatru Radost z Brna.

420 lat temu Szekspir napisał „Hamleta” – jedną ze swoich najkrwawszych tragedii. Teatr Radost zaprezentuje ją w Gdańsku w przewrotny i zabawny sposób. Będzie to mądra opowieść pełna niefortunnych zdarzeń. Historia księcia Hamleta, jego zamordowanego ojca i owdowiałej matki Gertrudy, losy Ofelii, jej brata Laertesa oraz ich ojca Poloniusza opowiedziana będzie przez wędrującą trupę aktorską, prezentującą „Hamleta” m.in. przy pomocy lalek. Słynne monologi zostaną wyśpiewane przez akompaniujących sobie na żywo aktorów. Fani filmów Tima Burtona nie będą zawiedzeni.

materiały prasowe

Spektakl uzyskał podwójne Grand Prix dorosłego oraz dziecięcego jury na 27. międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek ,,Spotkania” w Toruniu. Podczas 26. międzynarodowego Festiwalu Szekspirowskiego Teatr Radost zdobył Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Polskiego Towarzystwa Szekspirowskiego „Księgę Prospera” za „brawurowo opowiedzianą historię przy użyciu szerokiego repertuaru teatralnych środków wyrazu i ukazanie siły opowieści, która zwycięża śmierć; za przekraczanie ram tragedii i komedii i ujawnianie płynności granicy między sztuką a życiem”.

Spektakl „Hamlet on the road” Teatru Radost z Brna w reżyserii Joanny Zdrady zagrany zostanie przy okazji 459. urodzin Szekspira. Po spektaklu 23 kwietnia na gości czekał będzie urodzinowy tort.

23 kwietnia Polskie Towarzystwo Szekspirowskie, we współpracy z Gdańskim Teatrem Szekspirowskim, zaprasza na konferencję „Szekspir (nie)poprawny politycznie”. W spotkaniu udział wezmą prelegenci z całego świata (m.in. z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Polski), a rozmawiać będą o Szekspirze jako autorze nieulegającym modom i presji czasu, czyli Szekspirze ponadczasowym, ale też takim, który wchodzi w dialog z każdym, w każdym miejscu i czasie. Będzie można zagłębić się w takie tematy, jak: Szekspir w Dubaju, Szekspir na plakacie,  cenzura w literackich adaptacjach dramatów Szekspira.

źródło: Gdański Teatr Szekspirowski

Poprzedni artykuł

Executive Solutions Group: Poza schematami biznesu

Następny artykuł

Gdańsk: Duża europejska marka otwiera centrum wsparcia łańcucha dostaw!

powiązane artykuły
Total
0
Share