Ile kosztuje długi weekend w Gdańsku? Znamy ceny i średnie obłożenie!

Gdańska Organizacja Turystyczna poinformowała, że w lipcu obłożenie miejscowych hoteli wyniosło 87%. Ile kosztuje długi weekend w gdańskich hotelach? Jak wypadają koszta w porównaniu do zeszłego roku? Sprawdzamy!

Katarzyna Nałysz-Safuryn z pionu badań i analiz Gdańskiej Organizacji Turystycznej przekazała na łamach Polskiej Agencji Prasowej, że średnie obłożenie miejsc noclegowych w hotelach w lipcu wyniosło około 87%. Jak się okazuje – rezultat ten jest zbliżony do poprzednich lat – 2022 i 2019. Zmianie uległy natomiast ceny noclegów.

Średnie ceny noclegów w hotelach były o około 6 proc. wyższe niż w analogicznym okresie przed rokiem. Pomimo tego wzrostu nie zniechęciło to przyjezdnych do planowania wypoczynku w Gdańsku – podkreśla Katarzyna Nałysz-Safuryn.

Jak będzie w sierpniu? Trudno wyrokować na tym etapie, natomiast faktem jest, że pogoda na początku tego miesiąca delikatnie mówiąc – nie rozpieszcza. Raporty statystyczne dowodzą, iż poziom obłożenia gdańskich hoteli w sierpniu jest zbliżony do wyników lipcowych. Tym razem może być jednak nieco inaczej – to ze względu na rosnące ceny i kiepską pogodę.

Ile kosztuje nas urlop w Mieście Neptuna? Od 1.4 do 1.8 tys zł – tyle średnio zapłacimy za pobyt od 14 do 18 sierpnia, czyli w długi weekend w 2-gwiazdkowym hotelu ze śniadaniem na terenie Gdańska. Jedna gwiazdka więcej to już średni koszt na poziomie od 1.6 do 2.6 tys złotych.

Poprzedni artykuł

Czerniak lubi słońce

Następny artykuł

Pokolenie Z i Clean Life. Nowy trend wśród młodzieży

powiązane artykuły
Total
0
Share