Jak aktywnie spędzić czas w 3mieście? Oto kilka weekendowych propozycji!

Przed nami kolejny wakacyjny weekend w 3mieście! Sobota i niedziela upłyną nam pod znakiem wielu atrakcji, które tym razem skupią się na przeróżnych aktywnościach. Jak spędzić czas w Gdańsku, Sopocie i Gdyni? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji!

Pogoda w najbliższy weekend może być chybotliwa. Tropikalne upały na chwilę nam odpuszczą – momentami mogą się pojawić opady i zachmurzenia. Ale nieco gorsza pogoda nie jest argumentem dla miłośników aktywności fizycznych. Tych nie będzie brakować podczas najbliższych dwóch dni. Zebraliśmy dla Was najfajniejsze propozycje z Gdańska, Sopotu oraz Gdyni!

Sopot

Już jutro w Sopocie – w samo południe, odbędzie wyścig pływacki dookoła molo, który organizuje sopocki MOSiR. Zawody z 20-letnią historią są częścią cyklu „Wyścigów Pływackich Dookoła Molo im. Jacka Starościaka” i odbywają się pod patronatem Prezydenta Miasta Sopotu. Rywalizacja zostanie przeprowadzona aż w 9. kategoriach wiekowych. Udział w zawodach jest bezpłatny – zapisać możemy się poprzez stronę internetową sopockiego MOSiR-u lub w biurze ulokowanym przy wejściu na plażę 23. Na uczestników czekają pamiątkowe medale, a zwycięzcy mogą liczyć na atrakcyjne nagrody.

A jeśli nie czujecie się niczym ryby w wodzie – warto udać się do pobliskiego Parku im. Marii i Lecha Kaczyńskich. W najbliższą niedzielę o godz. 10:00 odbędą się tam bezpłatne zajęcia z ćwiczeń qigong i medytacji Falun Dafa. Wybierając się do sopockiego parku warto wyposażyć się w swobodny strój – pierwsze cztery ćwiczenia wykonywane są w pozycji stojącej (medytacja w ruchu), natomiast ostatnie – na siedząco. Przyda się zatem karimata!

Gdańsk

Pozostajemy w okolicznościach parkowych, choć tym razem mowa o gdańskim Parku Przymorze. W niedzielę od godziny 9:30 do 14:00 odbędzie się tam zabawa z cyklu „Gry Parkowe na Orientację”, która jest organizowana przez Bractwo Przygody Almanak oraz Radę Dzielnicy Żabianka Wejhera Jelitkowo Tysiąclecia. To istna gratka dla miłośników przyrody, aktywności i kartografii! Uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem i umiejętnościami fizycznymi, ale to tylko pretekst do miłego spędzenia czasu na łonie natury. Aby wziąć udział w zabawie należy się zarejestrować poprzez specjalny formularz.

W ten sam dzień i o tej samej porze na plaży w gdańskim Brzeźnie rozpocznie się turniej siatkówki plażowej o nazwie „Zagraj o zdrowie”. Zmagania siatkarskie odbędą się na boiskach ulokowanych po prawej stronie miejscowego molo – przy wejściu nr 52. W turnieju organizowanym przez Gdański Ośrodek Sportu i Stowarzyszenie Żuraw wezmą udział zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zapisy wystartują równo o godz. 9:00, zaś na 10:00 zaplanowano pierwsze pojedynki. Na zwycięzców czekają nagrody finansowe, a wstęp na imprezę jest wolny.

Gdynia

Na koniec przenosimy się do Miasta Morza, aby wspomnieć Wam o drugim spotkaniu z Botaniczną Piątką. W Leśnym Ogrodzie Botanicznym „Marszewo” odbędzie się spore wydarzenie sportowe. Na zawodników czeka przełajowa trasa do pokonania biegiem lub marszem o łącznej długości 5 km. Oprócz biegu dorosłych przewidziano również biegi dziecięce na czterech krótszych dystansach. Każdy uczestnik otrzyma na mecie kolorowy medal z roślinnym motywem ostróżki. Szczegóły na stronie internetowej organizatora.

materiały organizatora

A jeśli wolicie wyciszenie – zachęcamy Was, aby w sobotę wybrać się w okolice Bulwaru Nadmorskiego. Tuż obok Małego Molo odbędą się otwarte zajęcia z jogi (o ile nie będzie padać!). Start punktualnie o godz. 10:00 – warto zabrać ze sobą wygodny strój oraz matę. Zajęcia są bezpłatne i może wziąć w nich udział każdy – bez względu na poziom zaawansowania!

Poprzedni artykuł

Stocznia z Gdańska otwiera zakład w Dubaju!

Następny artykuł

Inauguracja Jarmarku Św. Dominika. Co warto wiedzieć?

powiązane artykuły
Total
0
Share