Jak będzie wyglądało gdańskie lodowisko całoroczne?

Dokumentacja projektowa dla budowy całorocznego – gdańskiego lodowiska jest już gotowa – poinformowała Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska. Jak będzie wyglądać lodowisko rekreacyjne z trybunami, które pomieszczą 300 osób oraz zapleczem szatniowym i zagospodarowaniem terenu obok obiektu? Sprawdzamy.

Obiekt będzie złożony z trzech kondygnacji. Jego łączna powierzchnia wyniesie ponad 2000mkw. Jak się okazuje – lodowisko, które powstanie w gdańskim Ujeścisku (nieopodal pętli tramwajowej) nie będzie jedynym budynkiem w ramach prowadzonej inwestycji. Cała budowa została podzielona na cztery etapy:

  • hala lodowiska rekreacyjnego z zapleczem szatniowym
  • budynek basenu
  • hala lodowiska treningowego wraz z dodatkowym zapleczem treningowym (siłownie, fitness) oraz zapleczem konferencyjnym i trybunami na 300 osób, nadbudowanymi nad zapleczem szatniowym
  • hala do curlingu z trybuną na 115 osób, z własnym zapleczem szatniowym i gastronomią oraz pomieszczeniami dla klubów i związków sportowych
źródło: TBiARCHITEKCI

Dokumentacja projektowa o której wspominaliśmy na wstępie dotyczy pierwszego etapu budowy. Koszt projektu dla tego etapu wyniósł niespełna 198 000zł. Projekt uwzględnia także zagospodarowanie terenu wokół kompleksu sportowo-rekreacyjnego – w tym miejsc parkingowych, a także budowę sieci uzbrojenia zewnętrznego względem wszystkich czterech etapów inwestycji – również basenu, dla którego obecnie trwają prace nad dokumentacją. Za wykonanie projektu była odpowiedzialna firma TBiARCHiTEKCI.

źródło: TBiARCHITEKCI
Poprzedni artykuł

LUD HAUZA. Nowa Muzyka Żuławska [ROZMOWA]

Następny artykuł

Trudne doświadczenia, nagłe rozczarowania. Jak wpływa na nas wojna...?

powiązane artykuły
Total
0
Share