Jak zadbać o dłonie w okresie zimowym? [Porady Eksperta]

Dłonie w okresie zimy są szczególnie narażone na wiatr i działanie niskiej temperatury. Skóra staje się sucha, swędząca, a czasem jej nadmierne przesuszenie może prowadzić do dyskomfortu w postaci bólu oraz mikrouszkodzeń, czyli jej pękania…

Niskie temperatury powodują obkurczanie naczyń krwionośnych w skórze, co utrudnia jej odżywienie na poziomie komórkowym. Ponadto, zimne powietrze jest suche, co wpływa na szybszą utratę wody. Stąd, wzmocnienie bariery hydrolipidowej skóry odpowiedzialnej za ochronę i nawilżenie dłoni jest kluczowe. W przypadku jej zaburzenia, znacznie łatwiej jest o podrażnienia, zaczerwienienia i pęknięcia naskórka na dłoniach podczas ekspozycji na wiatr i niskie temperatury. Stąd warto wybrać zabiegi o działaniu nawilżającym i regenerującym, które bogate są w emolienty, ceramidy i  niskocząsteczkowy kwas hialuronowy. Pozwoli to na utrzymanie prawidłowej bariery ochronnej oraz zapewni odpowiednie nawilżenie. Zabiegi, które zapewnią efekt nawilżonej oraz zregenerowanej skóry dłoni to między innymi zaawansowane procedury kosmetologiczne bazujące na klinicznie przebadanych substancjach aktywnych oraz  mezoterapia igłowa z indywidualnie wybranym preparatem.

Jakimi domowymi sposobami chronić swoje dłonie? Podstawą w zapobieganiu  podrażnieniom skóry dłoni jest zakładanie rękawiczek. Ponadto, pękająca skóra rąk potrzebuje silnej regeneracji, stąd nieodłącznym elementem pielęgnacji jest krem, który będzie zapobiegać nadmiernej, przeznaskórkowej utracie wody poprzez tworzenie okluzji. Dodatkowo wybrany produkty powinien być bogaty w składniki aktywne, które nawilżą zewnętrzne, jak i głębsze warstwy skóry. W przypadku dużych podrażnień, należy stosować opatrunki okluzyjne na noc, które zniwelują suchość skory oraz uczucie pieczenia. W celu prawidłowego oraz skutecznego zadbania o skórę dłoni, wymienione procedury należy powtarzać codziennie.

Daniel Nolberczak, – Mała Klinika Urody w Gdańsku

Poprzedni artykuł

Ewelina Niska: Przestrzeń. Tło naszego życia

Następny artykuł

Ponad 68 milionów ton! Kolejny rekord w Porcie Gdańsk!

powiązane artykuły
Total
0
Share