Juwenalia Gdańskie 2024. Karty odkryte!

Dwa dni koncertów, trzynaście artystów, strefa gastro i masa wydarzeń towarzyszących. To wszystko i wiele innych atrakcji czeka studentów i nie tylko podczas Juwenaliów Gdańskich. W piątek i sobotę, 17 i 18 maja, na Placu Zebrań Ludowych odbędzie się kolejna już edycja wspólnego świętowania.

Koncerty, bardzo rozbudowana strefa atrakcji, a także coś na mały i duży głód to tylko przedsmak tego, co czeka na Placu Zebrań Ludowych. Do wspólnego spędzenia czasu zapraszają: Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska oraz Uniwersytet Gdański.

Kogo ujrzymy na scenie?

Mam nadzieję, że przygotowany zestaw artystów jest na tyle urozmaicony, że każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Ja nie ukrywam, że szczególnie czekam na Vito Bambino, ale jestem też ciekawa, co nam zaprezentuje Dj Tribbs. Z kolei tych, którzy lubią kawałki, przy których bawili się także ich rodzice, z pewnością zainteresują koncerty zespołów Bajm i LemON.

Aleksandra Dulkiewicz – Prezydent Gdańska.
Fot. D. Paszliński/gdansk.pl

Tegoroczna edycja zaprezentuje aż 13 czołowych artystów polskiej sceny muzycznej, prezentujących różnorodne brzmienia. Wśród nich pojawią się hip-hopowi mistrzowie, tacy jak, zdobywający serca studentów White 2115, ale również Gibbs, Tribbs, Guzior, Dre$$code czy Gruby Mielzky. O punkrockowe brzmienia zadba zespół Pull the Wire, podczas gdy Lordofon i Jamal zagwarantują doskonałą zabawę. Fanów alternatywnej muzyki na pewno przyciągnie Vito Bambino, a sympatyków klasyki – zespoły Bajm oraz LemON.

Bilety

Na dedykowanej stronie trwa sprzedaż biletów online. Podzielone zostały na wersję studencką oraz dla innych zainteresowanych, na jeden dzień i karnet dwudniowy. Do 16 maja bilety można kupić w II puli, w której ceny prezentują się następująco:

  • 75 zł – bilet studencki
  • 120 zł – karnet studencki
  • 125 zł – bilet normalny
  • 220 zł – karnet normalny

Od pierwszego dnia koncertów obowiązywać będzie III pula biletów, w której ceny kształtują się następująco:

  • 95 zł – bilet studencki
  • 160 zł – karnet studencki
  • 160 zł – bilet normalny
  • 290 zł – karnet normalny

Do zakupu biletów studenckich upoważniają ważna legitymacja wszystkich uczelni publicznych oraz prywatnych, a także międzynarodowa legitymacja ISIC.

Osoby niepełnoletnie, do 16 roku życia, są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna, który wchodzi na podstawie ważnego biletu normalnego. Dzieci do ukończenia 8 roku życia wchodzą bezpłatnie, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Wszystkie informacje dotyczące biletów znajdują się w regulaminie wydarzenia na stronie Juwenaliów Gdańskich

Atrakcje na mapie juwenaliów

Line up został wybrany w rezultacie badań socjologicznych przeprowadzonych wśród studentów uczelni publicznych. Co ważne, podczas naszych imprez, staramy się promować inne organizacje pozarządowe, które realizują ważne aktywności. Tak będzie też w tym przypadku – zaczniemy przed Juwenaliami Operacją Czysta Rzeka, która będzie wspierać czyszczenie m.in. opływu Motławy. Inną inicjatywą jest Tramwaj Zwany Pożądaniem, czyli zajęcia, podczas których Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny będzie edukować w tematach infekcji intymnych. Regionalne Centrum Wolontariatu zachęci studentów do aktywności, która może stać się życiową przygodą, a dzięki Fundacji DKMS, która promuje honorowe dawstwo szpiku, możemy pomóc ludziom bardzo ciężko chorym. W ubiegłym roku zgłosiło się podczas Juwenaliów aż 129 osób chętnych do oddania swojego szpiku. Liczymy, że ten wynik uda nam się poprawić w tym roku.   

Jacek Bendykowski, prezes Fundacji Gdańskiej.

W tym roku Juwenalia Gdańskie zapraszają na liczne akcje społeczne, w tym m.in. na Operację Czysta Rzeka. Uczestnicy Juwenaliów, wspólnymi siłami sprzątną rzeki i tereny zielone, organizując aż 3 akcje terenowe – 2 piesze i 1 kajakową. W środę, 8 maja odbędzie sprzątanie Opływu Motławy, a we wtorek 14 maja sprzątanie Podleśnej Polany. Dzień przed startem Juwenaliów Gdańskich, w czwartek 16 maja, odbędzie się kajakowa akcja sprzątania Martwej Wisły. Zaangażowani wykażą się dbałości o środowisko lokalne, w którym żyją na co dzień.

Fot. D. Paszliński/gdansk.pl

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić na mapę Juwenaliów Gdańskich wiele atrakcji, które zawierają bogatą ofertę aktywności skierowaną do uczestników wydarzenia. Powraca także hit poprzedniej edycji – Strefa Brokatu. To właśnie tam będzie można zadbać o koncertowy look korzystając, z profesjonalnych usług z zakresu makijażu i fryzjerstwa, w tym m.in. kolorowych warkoczyków oraz brokatu, czy diamencików na twarzy. Nie zabraknie również Strefy Gastro, gdzie uczestników karmić będzie 20 Food Trucków z różnych stron świata, Alko Strefy oraz Strefy Studenckiej, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowują atrakcje, m.in. boisko do flanek, festiwal kolorów, tor przeszkód z Alko i Narkogoglami, czy turniej Beerponga.

Juwenalia gdańskie to także szereg aktywności, które zostały przygotowane przez studentów dla studentów, żeby bardziej uatrakcyjnić nasze wydarzenie. Jest to między innymi strefa giga gier, czyli coś nowego, gdzie będzie można spróbować swoich sił w wielkoformatowych gierkach, ale także innych popularnych grach. Poza tym pojawi się dobrze znana strefa studencka – różne aktywności i konkursy, a do zgarnięcia w nich szereg gadżetów juwenaliowych. A także atrakcja wszystkim bardzo dobrze znana, czyli strefa Silent Disco.

W ramach tej strefy uczestnicy będą mogli bawić się do różnorodnej muzyki przygotowanej przez niezawodnych dj’ów, odpowiedzialnych za dobrą zabawę, która nie zakłóci brzmień z sceny głównej.

Przegląd kapel i nie tylko

Juwenalia Gdańskie to także kultura studencka. W najbliższą sobotę, 11 maja od godziny 13.00 w klubokawiarni Indeks przy ul. Polanki 66, odbędzie się konkurs przeglądu kapel studenckich FunFar, w ramach którego wystąpi 8 zespołów. Główną nagrodą jest występ na Juwenaliach.

Kacper Wiśniewski, student z Uniwersytetu Gdańskiego.

Czy to koniec atrakcji? Oczywiście, że nie! Na terenie Placu Zebrań Ludowych znajdą się również Strefy Partnerów: trójmiasto.pl, Biedronka, BWM Bawaria Motors Gdańsk, organizacja Operacja Czysta Rzeka, DKMS, Regionalne Centrum Wolontariatu, Tramwaj Zwany Pożądaniem oraz Strefa Studencka, na której każda z uczelni przygotowała specjalny i unikalny program rozrywkowy.

źródło: UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Popularna marka modowa w Forum Gdańsk

Następny artykuł

Forum Przedsiębiorstw 2024. W Gdyni rozmawiano o aktualnych problemach firm

powiązane artykuły
Total
0
Share