Kobiety gotowe na zmiany. Rusza program pilotażowy!

„Kobiety gotowe na zmiany” to pilotażowy program stworzony z myślą o mamach chcących wrócić do pracy po urodzeniu dziecka. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku i Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni.

W projekcie mogą wziąć udział kobiety, które mają co najmniej jedno dziecko (do 18. roku życia) i są zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni. To oferta skierowana w szczególności do pań po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym bądź po okresie bierności zawodowej związanej z wychowywaniem dzieci.

Wiele mam wie, jak trudny bywa powrót na rynek pracy po dłuższej przerwie związanej z opieką nad dzieckiem. Dlatego powstał specjalny program, który im to ułatwi. Umożliwi on gdyniankom podniesienie kompetencji zawodowych oraz zdobycie bezcennego doświadczenia. Zachęcam do udziału w programie – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.   

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano indywidualne spotkania z doradcami zawodowymi. Eksperci wskażą talenty i umiejętności uczestniczek, a także określą ich mocne i słabe strony. Ponadto panie wezmą udział w warsztatach psychoedukacyjnych, dzięki którym lepiej poznają siebie i nauczą się radzić sobie z problemami i wyzwaniami rynku pracy. Uczestniczki otrzymają też bon wizerunkowy w wysokości 500 złotych. Przygotowano dla nich również warsztaty marki osobistej. Kobiety zapoznają się podczas nich z tworzeniem mapy marzeń, a także dowiedzą się więcej o efektywnej autoprezentacji, określaniu celów czy bezpiecznych działaniach w mediach społecznościowych. Program obejmuje też szkolenia zawodowe i staż (od 1 do maksymalnie 6 miesięcy).

Zapisy do projektu trwają do 29 kwietnia. Panie, które są zainteresowane udziałem w programie, powinny składać formularze zgłoszeniowe u pośredników pracy (stanowiska od 10 do 27 w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gdyni).

Kwestionariusz rekrutacyjny i więcej informacji o programie „Kobiety gotowe na zmiany” można znaleźć na stronach internetowych Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni i Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku.

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku to lider projektu. Program jest realizowany również w Malborku i Sztumie. Wszystko w ramach konkursu na projekty pilotażowe „Stabilna praca – stabilna rodzina”, który ogłosiło Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Poprzedni artykuł

Teatr Szekspirowski: otwarcie Biblioteki prof. Jerzego Limona

Następny artykuł

Kolosy 2022. Za nami gdyńskie święto podróżników!

powiązane artykuły
Total
0
Share