Kolejna duża firma wybrała 3miasto! Branża logistyczna coraz mocniej stawia na Gdańsk

Kolejna duża firma wynajęła powierzchnię magazynowo-biurową w Trójmieście. Tym razem jest to Mabor Logistic – marka działająca w obszarze TSL, która zdecydowała się na gdańską lokalizację. To jeden z przykładów, który pokazuje jak mocno branża logistyczna stawia na nasz region.

Głównym przedmiotem działalności Mabor Logistic jest spedycja drogowa i magazynowanie. Firma specjalizuje się w transporcie międzynarodowym na terenie Unii Europejskiej. Współpraca z dużą liczbą zaufanych przewoźników pozwala na obsługę szerokiego zakresu ładunków. Mabor Logistic od lat cieszy się zaufaniem dużych graczy, oferując wysoki standard obsługi. Firma została doceniona w tym roku wyróżnieniem Diamenty Forbes 2023.

Firma Mabor Logistic poszukiwała obiektu na terenie Trójmiasta. O wyborze Panattoni Park Gdańsk West II zadecydowała dostępność magazynu w terminie oczekiwanym przez Klienta, dogodna lokalizacja i zapewnienie sobie możliwości rozwoju wewnątrz parku – mówi Kaja Karbowska-Nowak, Starszy Doradca w Newmark Polska.

Park, w którym powierzchnię wynajęła firma Mabor Logistic, został zrealizowany przez Panattoni, najaktywniejszego dewelopera w regionie, który dostarczył tu już blisko 600 000 mkw.

Panattoni Park Gdańsk West II to nowoczesny park magazynowy położony przy obwodnicy Trójmiasta – na pograniczu Jankowa Gdańskiego i Kowal.

Ogromne portfolio powierzchni spekulacyjnej na Pomorzu po raz kolejny procentuje i pozwala w bardzo krótkim czasie dostarczyć przestrzeń dostosowaną do klienta – mówi Martyna Sochaczewska, Leasing Director w Panattoni. – Branża logistyczna coraz mocniej stawia na region Gdańska, który napędzany jest m.in. rozwojem infrastruktury portowej i nieustannym wzrostem wolumenów. W 2022 roku przeładunek Portu Gdańskiego wyniósł 68,2 mln ton, co stanowiło historyczny rekord. Coraz większy potencjał biznesowy potrzebuje powierzchni przemysłowej, dlatego na Pomorzu nie zwalniamy tempa – dodaje.

źródło: mat. prasowe

Poprzedni artykuł

Popularny żaglowiec powrócił do Miasta Morza!

Następny artykuł

Gdańsk: Ukończono budowę największej fabryki w Europie!

powiązane artykuły
Total
0
Share