Kolejna inwestycja GTBS. Znamy szczegóły

Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego popisało umowę na realizację dwóch budynków przy ul. Piotrkowskiej 49D i 49E. Znajdzie się tam łącznie 60 mieszkań na wynajem. Planowy termin zakończenia, wartej 24,3 mln zł. inwestycji, to wrzesień przeszłego roku.

W budynkach zaprojektowano urządzenia wykorzystujące odnawialne źródła energii, takie jak instalacja fotowoltaiczna, pompy ciepła z odzyskiem energii z wentylacji do podgrzewania ciepłej wody, co wpłynie na ograniczenie kosztów eksploatacji. Umowę na budowę dwóch bloków przy ul . Piotrkowskiej popisano z konsorcjum firm TWD-BUD TOCZYŁOWSKI SP.K. oraz WIMAKS TOCZYŁOWSKI HIŃCZA SP.K.

Inwestycja została sfinansowana z bezzwrotnych środków z grantu z Funduszu Dopłat, preferencyjnego kredytu SBC, środków własnych Gminy Miasta Gdańska i partycypacji najemców. Planowany termin realizacji przedsięwzięcia to wrzesień 2025 roku.

GTBS na Piotrkowskiej

Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego w grudniu 2023 roku przy ul. Piotrkowskiej 45 i 49 oddało do użytku cztery budynki, w których znalazło się 127 lokali mieszkalnych.

Docelowo osiedle obejmie 12 budynków mieszkalnych wielorodzinnych z 376 mieszkaniami na wynajem. W latach 2016-2020 zostało wybudowane 5 pierwszych budynków, a pod koniec ubiegłego roku oddano 4 kolejne. W planach na ten rok jest rozpoczęcie budowy 2 budynków z 60 mieszkaniami oraz wykonanie projektu ostatniego budynku z 40 mieszkaniami, które zamkną całe osiedle.

źródło: UM Gdańsk

Poprzedni artykuł

Międzynarodowa firma rozwija nowatorskie rozwiązania w Trójmieście

Następny artykuł

Już jutro startuje Kino na Szekspirowskim. Znamy program!

powiązane artykuły
Total
0
Share