Komunikacja wewnętrzna na przestrzeni pokoleniowej [RELACJA]

Dziś przed południem w auli Uniwersytetu WSB Merito Gdynia, czyli dawnej Wyższej Szkoły Bankowej odbyło się wydarzenie poświęcone komunikacji wewnętrznej w firmie na przestrzeni pokoleniowej. Była to świetna okazja, aby porozmawiać z ekspertami o różnicach pokoleniowych, wypaleniu zawodowym oraz możliwościach komunikacyjnych w zespole międzynarodowym.

Środowe wydarzenie zainaugurował Damian Mucha – Prezes Zarządu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, która wraz z WSB Merito Gdynia były organizatorami konferencji. Tuż po przywitaniu gości specjalnych oraz uczestników wydarzenia – głos zabrał Dziekan Wydziału Humanistyczno-Społecznego – dr Maciej Zborowski, który wprowadził uczestników wydarzenia do tematów, które były poruszone w ramach przedsięwzięcia.

Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza zajmuje się między innymi obszarami biznesowymi, które są dziś deficytowe i pełne wyzwań. Takim obszarem jest również komunikacja wewnętrzna w przedsiębiorstwach – mówi Damian Mucha. Poprzez dzisiejsze wydarzenie chcemy przybliżyć przedsiębiorcom i członkom RIGP to zagadnienie oraz dostarczyć wiedzę praktyczną, która pomoże im podnieść produktywność i być bardziej konkurencyjnym w skali rynkowej – dodaje Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza.

Ewelina Strawa – Właścicielka marki szkoleniowej Brain Point, CEO HeyDay Foundation.

Jako pierwsza na scenie pojawiła się Ewelina Strawa. Twórczyni marki “Brain Point” oraz założycielka “HeyDay Foundation” opowiedziała zgromadzonym gościom o współczesnych wyzwaniach przedsiębiorców oraz zmianach, które mogą ułatwić realizowanie prywatnych i zawodowych celów.

Tego rodzaju inicjatywy są zawsze bardzo wartościowe, ponieważ stanowią pozytywny pretekst do szerszej rozmowy o zmianach, które są sporym wyzwaniem dla przedsiębiorców – podkreśla Ewelina Strawa. Różnice pokoleniowe i aspekty komunikacyjne to zaledwie część wyzwań przed którymi stoją dziś zarówno pracodawcy, jak i pracownicy. W ramach działań naszej fundacji HeyDay oraz podczas Akademii Lidera wspieramy przedsiębiorców, aby potrafili odnaleźć się we współczesnych zmianach i wywierali dobry wpływ na zespół. Dzisiejsza konferencja jest świetną okazją do zainspirowania uczestników naszymi rozwiązaniami – dodaje Ewelina Strawa.

Joanna Świątek – Life&Business Coach, autorka programu „Woda z cytryną”

Po przerwie networkingowej przyszedł czas na kolejną prelekcję. Na scenie pojawiła się Joanna Świątek – Life&Business Coach, autorka programu „Woda z cytryną” wspierającego efektywność w życiu zawodowym i prywatnym. Doświadczona – międzynarodowa managerka przybliżyła gościom motywy związane z wypaleniem zawodowym oraz wpływie komunikacji na motywację do pracy. Ostatnim występem tego dnia była prelekcja dr Adrianny Frączek, która opowiedziała o barierach i możliwościach komunikacyjnych w zespole międzykulturowym.

tekst i foto: Mateusz Marciniak

Poprzedni artykuł

W rytmie słonecznej Mołdawii. Za nami Charytatywny Bal z Sercem

Następny artykuł

Mateusz Marciniak: Marka niezupełnie osobista

powiązane artykuły
Total
0
Share