Konferencja Świadomi Wartości Biznesu [RELACJA]

Konferencja pt. Świadomi Wartości Biznesu wbrew swej nazwie wymknęła się poza biznesowy schemat. I owszem – prelegenci, którzy wystąpili na scenie hotelu Kozi Gród rzeczywiście opowiadali o inwestycjach i strategiach. Ale były to opowieści będące pretekstem do przybliżenia tematu wartości, którymi kierujemy się zarówno w świecie biznesu, jak i w codziennym życiu.

W Pomlewie nikt nie czuł obaw w związku z mówieniem o swoich kryzysowych doświadczeniach. Historie gości specjalnych konferencji organizowanej przez 2BePRO były w dużej mierze historiami przedstawiającymi drogę do sukcesu, która przecież nie zawsze jest usłana różami. Dzięki wartościom takim jak: pasja, rozwój, partnerstwo, wytrwałość oraz odpowiedzialność, możemy realizować cele i spełniać marzenia pomimo wszelakich trudności. To właśnie wspomniane wartości stały się głównym tematem cyklu prelekcji.

Wartości nie tylko biznesowe

Zanim rozpoczął się segment z prelekcjami – na scenie pojawił się Wójt Gminy Przywidz – Marek Zimakowski, który przybliżył aspekty związane z lokalnymi inwestycjami oraz współpracą miejscowych przedsiębiorców z przedstawicielami samorządu. Kolejna część wydarzenia została zdominowana przez gości specjalnych, którzy opowiedzieli o swoich biznesowych doświadczeniach w odniesieniu do wspomnianych wartości. Uczestnicy konferencji mieli okazję wysłuchać prelekcji Karola Ptaka, Fatimy Wojcieszenko, Krystyny Grygoryszyn, Dominika Sadowskiego, Basi Mazurek, a także jednego z organizatorów sobotniej konferencji – Tomasza Radziwanowskiego.

Dużym zainteresowaniem uczestników cieszyła się prelekcja Fatimy Wojcieszenko/ Fot. K. Chęcińska

Zwieńczeniem tej części wydarzenia był panel medialny w którym wzięli udział Mariusz Szmidka (Zawsze Pomorze) oraz Mateusz Marciniak – Redaktor Naczelny magazynu „warto!”.

Funkcjonujemy w bardzo dynamicznym świecie, który jest przeładowany chaotycznymi informacjami. Przedsiębiorcy próbują się dziś odnaleźć w gąszczu fejków, clickbaitów i treści viralowych. Naszym zadaniem jest kreowanie obszaru w którym będą mieć dostęp do rzetelnych oraz istotnych informacji. Cieszę się, że możemy patronować medialnie tej konferencji, bo wartości jej przyświecające są pokrewne z naszą filozofią – podkreślał Mateusz Marciniak.

Stand-up, speedway i ogień

Konferencja w Pomlewie to nie tylko duża dawka praktycznych oraz inspirujących informacji. To także szereg atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Goście zgromadzeni w Kozim Grodzie mieli okazję wzięcia udziału w biznesowej grze strategicznej, która została zaaranżowana przez Tomasza Radziwanowskiego. O podtrzymanie pozytywnego nastroju i dobrego humoru wśród uczestników zadbał z kolei Krzysztof Maszota, który przedpremierowo zaprezentował swoją najnowszą książkę – „Finansowe Rozkminy” oraz oczarował publiczność stand-upem, którego tematem przewodnim były finanse.

Stand-up Krzysztofa Maszoty został połączony z premierą jego najnowszej książki/Fot. K. Chęcińska

Podczas przerw networkingowych można było zapoznać się z ekskluzywną flotą aut, która została zaprezentowana przez partnera wydarzenia – Grupę Walder. Przedstawiciele marek takich jak Toyota oraz Lexus ufundowali w specjalnym konkursie nagrodę w postaci weekendu z hybrydą. Ogromnym zainteresowaniem cieszyli się również zawodnicy klubu żużlowego Zdunek Wybrzeże Gdańsk – Jakub Jamróg i Adrian Gała. Riderzy gdańskiego zespołu opowiedzieli o tej wymagającej dyscyplinie sportu i ukazali praktyczne możliwości swoich motocykli. Ostatnim akordem sobotniego wydarzenia był widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

Urszula Wieczorek – PR Manager Konferencji oraz Tomasz Radziwanowski/ Fot. K. Chęcińska

Na koniec warto dodać, że część środków z biletów została przekazana Polskiemu Towarzystwu Laryngektomowanych – organizacji niosącej wsparcie osobom, które w wyniku raka krtani utraciły możliwość komunikacji głosowej.

Fot. Karolina Chęcińska

Poprzedni artykuł

Filmowe sztosy na sopockim molo! Powraca Kino Letnie!

Następny artykuł

Beata Ignasiak: Ekologia i ponadczasowość wnętrz

powiązane artykuły
Total
0
Share