Konferencja Zdrowe Życie na Warmii i Mazurach [RELACJA]

Za nami konferencja „Zdrowe Życie na Warmii i Mazurach”. Wydarzenie odbyło się w Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim w Olsztynie. Do Kortowa przybyło wielu przedstawicieli branż związanych z szeroko pojętym obszarem turystycznym i zdrowotnym. Konferencja stała się świetną okazją do nabycia unikalnej wiedzy oraz nawiązania biznesowych relacji.

Konferencja pt. Zdrowe Życie na Warmii i Mazurach. Perspektywy Wdrożenia Systemu Turystyki Zdrowotnej – organizowanej przez Warmińsko-Mazurską Regionalną Organizację Turystyczną, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie oraz Fundację – Instytut Badań i Edukacji Społecznej rozpoczęła się we wtorkowe przedpołudnie od wystąpienia prof. Jerzego Przyborowskiego – Rektora UWM.

Zdrowe Życie to jedno z przedsięwzięć, które sprawiają, że nasz region się rozwija. Nie wyobrażam sobie, aby Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w tym nie uczestniczył. Jesteśmy miejscem, które konsoliduje członków konsorcjum. Można u nas zderzać swoje wizje i plany na przyszłość, a także wymyślać różnego rodzaju innowacje – podkreślał prof. Jerzy Przyborowski.

Po przywitaniu gości konferencji, którzy przybyli z regionu, ale również z innych części kraju – przyszedł czas na oficjalne podpisanie umów z nowymi członkami Konsorcjum „Zdrowe Życie”, którego misją jest tworzenie czwartej inteligentnej specjalizacji regionu. Po uroczystym parafowaniu umów głos zabrał Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego – Gustaw Marek Brzezin, który opowiedział między innymi o szansach, jakie niesie ze sobą dla regionu inteligentna specjalizacja „Zdrowe Życie”.

Kolejnym gościem specjalnym wydarzenia był dr Jarosław Klimczak. Prezes Warmińsko-Mazurskiej Organizacji Turystycznej podczas swojego wystąpienia zwracał uwagę na możliwości finansowania projektów inwestycyjnych – związanych z systemem turystyki zdrowotnej w tytułowym regionie. Dużym zainteresowaniem uczestników konferencji cieszył się również krótki wykład Prezesa Komitetu Paraolimpijskiego – Łukasza Szeligi, który skupił się na aspekcie diagnostyki i rehabilitacji niepełnosprawnych sportowców.

Swoje spojrzenie na obszar turystyki zdrowotnej na Warmii i Mazurach przedstawił również Marcin Grynkiewicz. Prezes Centrum Dobrego Smaku Ostróda opowiedział o kulinarnych tradycjach Krainy Tysiąca Jezior. Pierwszą część konferencji zakończyły wystąpienia Tomasza Koprowiaka oraz Joanny Achtelik. Motywem przewodnim prezentacji był rozwój OZE i infrastruktura energetyczna.

Po przerwie networkingowej przyszedł czas na drugą część konferencji, czyli prezentacje oraz wystąpienia partnerów wydarzenia. Panel zainaugurował Andrzej Abako – Starosta Olsztyński. Tuż po nim, na scenie pojawił się Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego – Jacek Wiśniowski, który opowiedział turystyce uzdrowiskowej na przykładzie swojego miasta. W wystąpieniu nie zabrakło odniesień do tradycji uzdrowiskowych „Bijącego Serca Warmii”, a także krótkiego przybliżenia aktualnie prowadzonych inwestycji, które wpisują się w strategie związane ze „Zdrowym Życiem”.

Poniedziałkowe wydarzenie zakończyły prezentacje partnerów konferencji:

  • Veolia
  • Fuji
  • Philiphs/AED MAX
  • Technomex
  • Meden Inmed
  • Medtronic
  • Mediguard
  • Alreh Medical

Dużym walorem wydarzenia okazały się przerwy networkingowe. Przedstawiciele lokalnych samorządów oraz reprezentanci firm i branż z całej Polski – m.in. z Olsztyna, Warszawy, Trójmiasta – nawiązywali cenne relacje, które w przyszłości mogą przyczynić się do gospodarczego rozwoju Warmii oraz Mazur.

Konferencja to przede wszystkim ogromna dawka merytorycznej wiedzy od ekspertów z Warmii i Mazur oraz innych części kraju. Cieszymy się, że możemy rozmawiać w szerszym gronie o potencjale naszego regionu w kontekście zdrowotnym i biznesowym – podkreślała współorganizatorka wydarzenia – Beata Tokarczyk.

FOTORELACJA:

Poprzedni artykuł

Gdańsk: Oficjalne otwarcie przystani jachtowej

Następny artykuł

Gdańsk: Seans w wyjątkowych okolicznościach. Powraca Kino na Dachu!

powiązane artykuły
Total
0
Share