Kto wystąpi na Juwenaliach Gdańskich 2023? Poznaliśmy wykonawców!

Brodka, Oki, Michał Wiśniewski, Łydka Grubasa, Natalia Szroeder, Kizo i Nocny Kochanek. To między innymi Ci artyści rozgrzeją publiczność 19 i 20 maja na Placu Zebrań Ludowych. Bilety online w I puli dostępne będą do 5 maja.

Akademia Muzyczna, Akademia Sztuk Pięknych, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański po raz kolejny łączą siły, by zorganizować niezwykłe wydarzenie studenckie, we współpracy z Fundacją Gdańską. Już po raz czwarty, Gdańskie uczelnie postanowiły stworzyć wyjątkową okazję dla studentów, by w atmosferze dobrej zabawy i integracji spędzić czas w gronie rówieśników z różnych środowisk akademickich.

Juwenalia Gdańskie to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń przez studentów z całego kraju. W tym roku potrwają aż 2 dni! 19 i 20 maja na Scenie Głównej wystąpi 8 znakomitych artystów muzycznych oraz przynajmniej 4 osoby ze świata kultury na scenie TalkStage. Tegoroczna edycja, organizowana przez sześć uczelni publicznych, będzie wyjątkowo intensywna i rozrywkowa. Przygotowano wiele atrakcji, które pozwolą na dawkę świetnej zabawy i niezapomniane wrażenia. Impreza odbędzie się na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Juwenalia to doskonała okazja, by poznać nowych ludzi, zintegrować się ze środowiskiem akademickim i, przede wszystkim, dobrze się bawić.

Kto wystąpi?

Większy obszar imprezy, Scena Główna, a na niej 8 polskich artystów, którzy zachwycą publiczność swoim niepowtarzalnym stylem muzycznym. Tegoroczną nowością będzie TalkStage, gdzie do rozmów organizatorzy zaprosili influencerów – pierwsze ogłoszenia wciąż przed uczestnikami. Na Scenie Głównej wystąpią między innymi: Oki, Kizo, Natalia Szroeder, Michał Wiśniewski oraz Brodka. Nie zabraknie również zespołów, a swoimi brzmieniami rozgrzewać będą Nocny Kochanek oraz Łydka Grubasa. Plac Zebrań Ludowych ponownie wypełni się tłumem ludzi czekających pod sceną na swoich ulubionych artystów. W tegorocznej edycji będzie on tętnił życiem, aż przez dwa dni.

materiały prasowe

„Organizatorzy przygotowali tyle występów, że nie sposób zmieścić ich w jednym dniu. Dzięki temu mamy nie jeden, a dwa dni dobrej zabawy! To zdecydowanie wyróżnia Juwenalia Gdańskie na tle innych festiwali studenckich” – mówi studentka dziennikarstwa Uniwersytetu Gdańskiego. Czwarta edycja dostarczy wszystkim zainteresowanym emocji na dłużej. Line-up powstał w oparciu o głosy uczestników trzeciej edycji Juwenali Gdańskich. Organizatorzy dbają, aby usatysfakcjonować różne gusta muzyczne wszystkich uczestników, co zawsze jest głównym celem imprezy.

Bilety

Obecnie kończy się sprzedaż biletów online na Juwenalia Gdańskie 2023 w I puli, w której ceny prezentują się następująco:

 • Bilet studencki – 30 zł
 • Bilet normalny – 85 zł
 • Karnet studencki – 50 zł
 • Karnet normalny – 135 zł

5 maja uruchomiona zostanie II pula:

 • Bilet studencki – 40 zł
 • Bilet normalny – 100 zł
 • Karnet studencki – 70 zł
 • Karnet normalny – 150 zł

Zaś w pierwszym dniu koncertów obowiązywać będzie III pula:

 • Bilet studencki – 50 zł
 • Bilet normalny – 120 zł
 • Karnet studencki – 85 zł
 • Karnet normalny – 180 zł

Bilety można kupić przez stronę Biletomat.pl.

Bilety studenckie obowiązują na podstawie ważnej legitymacji studenckiej dla studentów i doktorantów wszystkich uczelni publicznych lub prywatnych w Polsce oraz legitymacji międzynarodowej ISIC.

Co ważne, osoby niepełnoletnie w wieku od 8 do 16 lat są uprawnione do wstępu na Juwenalia Gdańskie wyłącznie w towarzystwie pełnoletniego opiekuna prawnego lub faktycznego, zaś osoby w wieku do 8 roku życia mają wstęp bezpłatny, jednak muszą przebywać na terenie tylko pod opieką opiekuna prawnego. Pozostałe niezbędne informacje znajdują się w regulaminie wydarzenia dostępnym na stronie Juwenaliów Gdańskich.

Strefa Beauty oraz inne atrakcje

W tym roku organizatorzy postanowili wprowadzić do programu Juwenaliów Gdańskich zupełną nowość – Strefę Beauty. To idealna okazja dla wszystkich uczestników, którzy chcą dodać swojemu koncertowemu look’owi odrobinę szaleństwa i kolorów. W ramach tej strefy będzie można skorzystać z profesjonalnych usług z zakresu makijażu i fryzjerstwa, w tym m.in. kolorowych warkoczyków oraz brokatu i diamencików na twarzy. To niezwykła okazja, aby poczuć się wyjątkowo i wyróżnić się na tle tłumu podczas Juwenaliów.

Na terenie festiwalu znajdować się będzie również Strefa Gastronomiczna, gdzie uczestników karmić będzie 20 Food Trucków, Alko Strefa oraz Strefa Studencka, gdzie wszystkie 6 uczelni przygotowują atrakcje, m.in. boisko do flanek, festiwal kolorów, tor przeszkód z Alko i Narkogoglami, turniej Beerponga i różne aktywności, przyszykowane przez uczelnie organizujące juwenalia.

źródło : Fundacja Gdańska

Poprzedni artykuł

Agencja Rozwoju Gospodarczego opublikowała raport ESG

Następny artykuł

Gdańsk: Nowa baza żeglarska w Jelitkowie. Znamy szczegóły!

powiązane artykuły
Total
0
Share