Kto wystąpi podczas Juwenaliów Gdańskich? Poznaliśmy line-up!

Vito Bambino, Tymek i Margareth – to zaledwie część wykonawców, którzy wystąpią na Placu Zebrań Ludowych podczas tegorocznych Juwenaliów. Studenckie święto organizowane przez sześć uczelni publicznych, odbędzie się w sobotę, 21 maja.

Podczas tegorocznej edycji na scenie zlokalizowanej na Placu Zebrań Ludowych wystąpią: Vito Bambino, Wilki, Margaret, Tymek, Malik Montana oraz Young Igi. Line-up wydarzenia powstał dzięki współpracy przedstawicieli samorządów wszystkich uczelni organizujących wydarzenie. Jak sami przyznają, ich głównym celem było usatysfakcjonowanie różnych gustów muzycznych uczestników juwenaliów.

Przy doborze artystów staraliśmy się, aby każde gusta były zaspokojone – mówi Jakub Hinca, zastępca przewodniczącego Rady Samorządu Studentów AWiFS w Gdańsku. – Artyści są nie tylko rapowi, jak kojarzą właśnie się juwenalia, ale są też kultowe Wilki, jest też pop-owa Margaret, która jest naszą taką estradową polską gwiazdą, także mam nadzieję, że każdy student, który przyjdzie i nie tylko student, również znajdzie coś dla siebie i będzie zadowolony.

Edycja Juwenaliów Gdańskich 2019 została nagrodzona w ogólnopolskim, prestiżowym plebiscycie „Pro Juvenes” w kategorii na najlepsze juwenalia w Polsce. W 2020 roku zaplanowano podobną skalę wydarzenia, ale pandemia Covid-19 pokrzyżowała plany. Tegoroczna edycja, z wielu względów, musiała zostać ograniczona, ale organizatorzy mają nadzieję, że święto studenckie przyciągnie na Plac Zebrań Ludowych, studentów spragnionych dobrej zabawy.

Line-up, który mieliśmy gotowy dwa lata temu, zupełnie się zdezaktualizował, ale nie ukrywamy, że zdezaktualizował się też nasz budżet. Mamy nadzieję, że w przyszłych latach powrócimy do takich edycji, które miały miejsce poprzednio, że będziemy mogli robić juwenalia na szerszą skalę, na większą ilość scen. Na razie popandemiczna, jednodniowa wersja, ale mamy nadzieję, że wrócimy do formy sprzed lat – mówi Dobrawa Morzyńska.

Bilety

Obecnie trwa sprzedaż biletów online na Juwenalia Gdańskie 2022 w I puli, w której ceny prezentują się następująco:

  • Bilet studencki – 10 zł
  • Bilet normalny – 70 zł

Po wyczerpaniu zostanie uruchomiona II pula:

  • Bilet studencki – 15 zł
  • Bilet normalny – 80 zł

Zaś w dniu koncertu obowiązywać będzie III pula:

  • Bilet studencki – 20 zł
  • Bilet normalny – 90 zł

Bilety dostępne są w sprzedaży online.

Poprzedni artykuł

Olga Tokarczuk odwiedziła Gdańsk. Jaki jest cel wizyty pisarki?

Następny artykuł

Pomorska plaża uznana za jedną z najbardziej urokliwych w Europie

powiązane artykuły
Total
0
Share