Które miejscowości cieszą się największym zainteresowaniem turystów?

Sezon wakacyjny znalazł się w swym kulminacyjnym momencie. Świadczy o tym nie tylko kalendarz, ale także – wzmożony ruch na stronach internetowych z ofertami turystycznymi. Dzięki raportom wiemy, które kierunki cieszą się największym zainteresowaniem.

Zgodnie ze statystykami – zainteresowanie noclegami w miejscowościach turystycznych wzrosło w stosunku do analogicznego okresu minionego roku o blisko 50%. To pokazuje, że poszczególne części kraju są oblegane przez urlopowiczów częściej niż w poprzednich latach. Wśród nich zdecydowany prym wiedzie Zakopane. To właśnie Stolica Tatr widnieje na pierwszej pozycji wśród zapytań internautów o bazę noclegową. Łącznie pojawiło się ich ponad 50.000!

Drugie miejsce w zestawieniu zajął Gdańsk. O Miasto Neptuna zapytano w sieci około 33.000 razy. Najniższy stopień podium przypadł innemu miastu trójmiejskiej aglomeracji. Mowa o Sopocie – o ofertę turystyczną zapytało tu 27.000 osób. Kolejne miejsca przypadły innym nadmorskim miejscowościom – Kołobrzeg, Krynica Morska, Międzyzdrowe, Władysławowo i Łeba. Liczba zapytań dotycząca tych miejscowości oscylowała wokół 22.000.

Drugą miejscowością górską, która zyskała spore grono zainteresowanych stał się Karpacz z rezultatem 18.000 zapytań. Miastem, które cieszyło się największym zainteresowaniem spośród poza morskich i górskich miejscowości stało się Giżycko. Mazurskim miasteczkiem zainteresowanie wyraziło około 6.000 osób.

Poprzedni artykuł

"Cudowna jest głupota tego świata!". Wystartował Festiwal Szekspirowski

Następny artykuł

Nieoczywiste wrażenia w przestrzeniach industrialnych

powiązane artykuły
Total
0
Share