Kultowe kosze wiklinowe powróciły na sopocką plażę

Przedstawiciele Sopotu zapraszają do relaksu i odpoczynku w wiklinowych koszach, które idealnie chronią przed słońcem lub wiatrem. Kosze są repliką sopockich koszy z 1915 roku. Od 1 lipca można je wypożyczać przy wejściu na plaże nr 23.

Z koszy będzie można korzystać aż do 31 sierpnia. W dni pogodne dostępne będą od godz. 9.00 do 18.00. Koszt wypożyczenia to 47 zł za dzień lub 10 zł za godzinę. Dla mieszkańców Sopotu posiadających aktualną Kartę Sopocką to 5 zł za godzinę lub 30 zł za cały dzień. Przy czym warto pamiętać, że dzień liczy się od momentu wypożyczenia do godziny zamknięcia, czyli 18.00.

Piękne, wygodne kosze plażowe można wypożyczać na miejskiej plaży przy wejściu nr 23. Kosze są ręcznie wykonane z naturalnego materiału – oryginalnego indonezyjskiego rattanu i swoim wyglądem przypominają te, które na początku XX w. gościły na sopockiej plaży.

Kosze plażowe nad brzegiem morza to widok, który wielu z nas z sentymentem wspomina. Sopot wrócił do tej tradycji i znów odwiedzający kurort turyści oraz oczywiście mieszkańcy mogą relaksować się na plaży w pięknych koszach. Cieszymy się, że pomysł się spodobał, zapraszamy również w tym sezonie – mówi Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu.

Obsługą zajmują się pracownicy Spółdzielni Socjalnej Kooperacja. Powołana m.in. przez Urząd Miasta Sopotu i organizacje pozarządowe Kooperacja powstała w 2014 r. i umożliwia osobom pozostającym bez pracy oraz osobom wykluczonym społecznie aktywizację zawodową, a także reintegrację społeczną osób zatrudnionych w spółdzielni. Do pracowników Kooperacji należy wypożyczanie koszy, a także dbanie o nie: składowanie, transportowanie, utrzymywanie w należytym stanie oraz dezynfekowanie.

Pieniądze za wynajem koszy trafiają do Spółdzielni Socjalnej Kooperacja, która prowadzi także sklepy charytatywne LUK LUK i Dom Gościnny LUK LUK. Misją Spółdzielni jest dawanie drugiej szansy w życiu poprzez pracę osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym czy z niepełnosprawnościami. Kooperacja finansuje szkolenia i rozwój pracowników, tworzy także nowe miejsca pracy.  

źródło: UM Sopot

Poprzedni artykuł

Gdańsk: Kilkanaście milionów złotych na remont najstarszego budynku!

Następny artykuł

Zmodernizowane laboratorium chemiczne elektrociepłowni w Gdańsku oraz Gdyni

powiązane artykuły
Total
0
Share