Kultura również dla czworonogów

To znakomita informacja dla gdyńskich miłośników sztuki i czworonogów. W Muzeum Emigracji w Gdyni mogą oni zwiedzać budynek Dworca Morskiego ze swoimi pupilami Przyjazne psom jest również Muzeum Miasta Gdyni. Z czworonogiem można tam wejść do foyer, a także odwiedzić sklep.

Gdyńskie muzea otwierają się również na najlepszych przyjaciół człowieka i zapraszają w swoje progi wszystkie psiaki. Miłośnicy czworonogów mogą swobodnie wejść ze swoimi pupilami do Muzeum Emigracji i zwiedzić budynek Dworca Morskiego. Co więcej mają także możliwość odwiedzenia wystawy czasowej w korytarzu. Z psem można też zawitać do kawiarni. Jedyne ograniczenie to wystawa stała. Tam czworonogi nie mogą wejść ze względów bezpieczeństwa.

– Coraz więcej instytucji kultury i muzeów w Polsce otwiera się na czworonożnych przyjaciół. Psy stają się bywalcami wielu miejsc, np. restauracji. Zmienia się nasze myślenie o czworonogach i o tym, że ich miejsce jest w domu. Są oni członkami rodziny. Dlaczego by nie wybrać się z psem do muzeum? Od zeszłego tygodnia Muzeum Emigracji daje taką możliwość. To oczywiście dobra wiadomość dla miłośników psów. Czworonożni przyjaciele już od kilku dni stawiają u nas pierwsze kroki – mówi Michalina Domoń, specjalistka ds. komunikacji z mediami z Muzeum Emigracji.

Podobnie jest w Muzeum Miasta Gdyni. Tam z psem można wejść do foyer i odwiedzić muzealny sklep. Gdynia jest miastem przyjaznym dla czworonogów. Poza instytucjami kultury, psiaki coraz częściej są mile widziane w restauracjach i pubach. Oto spis lokali, do których można wejść z czworonogiem:

aleja 40

Białe Wino i Owoce

Bliżej

Browar Port Gdynia

Cafe Księgarnia Vademecum

Carmnik Kantyna Bar i Grill

Chwila Moment

Contrast Cafe

Cyganeria

Czerwony Piec 

Desdemona

Domek Żeromskiego

F. Minga

Fabuła

Fit & Fight Restaurant & Cafe

Główna Osobowa

I Krowa Cała

Kapitan Cook

La Vita Gdynia

Marmolada Chleb i Kawa II

Miło.Mi Wytwórnia Lodów Naturalnych

Mr. Pancake

Numa Numa

Ogniem i Piecem

Piwiarnia Warka Gdynia

Przystanek

Santorini 

Serio

Serwus 

Śródmieście

Tawerna

U Lodziarzy

Zielony Rower

Poprzedni artykuł

Lato 43 docenione w USA

Następny artykuł

Tajemnicze podziemia Willi Junckiego

powiązane artykuły
Total
0
Share