Lada dzień startuje XVI edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości!

Każdy może skorzystać w dniach 13-19 listopada z bezpłatnych warsztatów, seminariów, konferencji, szkoleń i poszerzyć swoją wiedzę oraz doświadczenia przydatne w rozwoju kompetencji, w szeroko pojętej tematyce przedsiębiorczości. Zaangażowani w Światowy Tydzień Przedsiębiorczości partnerzy proponują wiele wydarzeń zarówno stacjonarnych jak i online. Program już jest dostępny!

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ŚTP), to międzynarodowa inicjatywa organizowana w 200 krajach świata. W tym roku odbędzie się XVI edycja. Promocja przedsiębiorczości, podejmowanie biznesowych wyzwań, aktywna postawa i świadomy rozwój to główne przesłanie  kierowane do organizatorów oraz uczestników. W Polsce tylko w 2022 roku 522 partnerów zorganizowało 540 wydarzeń w których wzięło udział ponad 42 tyś uczestników.

Wśród lokalnych partnerów angażujących się co roku w tę  inicjatywę  warto wymienić Powiatowe Urzędy Pracy oraz Wojewódzki Urząd Pracy, Instytucje Otoczenia Biznesu, uczelnie i szkoły, fundacje i stowarzyszenia. Agencja Rozwoju Pomorza pełni rolę regionalnego koordynatora przedsięwzięcia już od 2009 roku. 

Na chwilę obecną w pomorskim 40 instytucji zgłosiło prawie  80 wydarzeń, które będą odbywać się w wielu miejscowościach naszego województwa. W rozbudowującym się wciąż programie swoje propozycje zamieściły  m.in.  Fundacja Gospodarcza, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Centrum Rozwoju Talentów, Wojewódzki i Powiatowe Urzędy Pracy. 

Wyboru wydarzeń można dokonać między innymi TUTAJ

Tematem przewodnim tegorocznego Tygodnia są „Rewolucje Technologiczne”. Z tego też powodu w Programie wydarzeń organizowanych przez Agencję Rozwoju Pomorza znajdzie się seminarium „Cyberbezpieczeństwo jako fundament ciągłości pracy przedsiębiorstwa“. W Programie nie zabraknie też możliwości pozyskania informacji o funduszach europejskich – tak przez konsultacje indywidualne jak i seminaria.

Jak co roku zapraszamy na bezpłatne wydarzenia w tematach szeroko rozumianej przedsiębiorczości m.in. fundusze europejskie 2021-2027, indywidualne doradztwo biznesowe a także sztuczna inteligencja w biznesie, lekcje robotyki. Dzięki różnorodności form i treści każdy znajdzie coś dla siebie.

Łukasz Rokicki – specjalista Działu Rozwoju Przedsiębiorczości w Agencji Rozwoju Pomorza – regionalny koordynator Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. 

Portal e-warto.pl oraz magazyn “warto!” są partnerami medialnymi tytułowego wydarzenia.

Cieszę się, że możemy wspierać medialnie tak cenne inicjatywy. Podczas Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędzie się wiele ważnych wydarzeń, które pozostają związane z lokalnym obszarem biznesowym. Ich zakres tematyczny jest bliski czytelnikom naszego portalu, dlatego na bieżąco będziemy publikować relacje z eventu koordynowanego przez Agencję Rozwoju Pomorza.

Mateusz Marciniak – redaktor naczelny portalu e-warto.pl.
Poprzedni artykuł

Prestiżowe wyróżnienie dla sopockiego projektu!

Następny artykuł

Święto Niepodległości w Trójmieście

powiązane artykuły
Total
0
Share