Marek Wikiera: Może o samotności?

Jak często czujesz się samotny? Jak często czujesz, że brakuje ci towarzystwa? Jak często czujesz się wykluczony? Jak często czujesz się odizolowany od innych?

„Samotność może mieć poważne konsekwencje dla stanu zdrowia. Chcemy, by ludzie samotni zdali sobie sprawę z tego, jak ogromny problem ich dotyka. Może on stać się udziałem każdego z nas – bez względu na wiek, płeć czy status społeczny” – powiedziała Mims Davies, brytyjska minister ds. samotności Tak, MINISTER ds. SAMOTNOŚCI.

W 2018 roku Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie powołała Ministerstwo Samotności, którego zadaniem jest rozpoznanie problemu, zwiększenie świadomości jego występowania, przygotowanie środków służących walce z samotnością i wspomagających naukę budowania relacji międzyludzkich.

Według badań, 9 mln Brytyjczyków (14%) czuje się samotnymi „często lub zawsze”, 5 milionów dorosłych nie ma bliskich przyjaciół, a 200 tysięcy ludzi starszych nie rozmawiało z nikim w ciągu ostatniego miesiąca.

 Z raportu sporządzonego przez fundację New Economics wynika, że negatywny wpływ samotności na produktywność pracowników oznacza straty, w brytyjskim w sektorze prywatnym, w wysokości 2,5 mld funtów rocznie.

 W Polsce temat samotności nie jest przekładany na ekonomię (nie znalazłem badań). Pojawia się w aspekcie psychologicznym i statystycznym.

Marek Wikiera – Ultratrener Mentalny

Poprzedni artykuł

"To pierwsza umowa w historii tej współpracy zawarta na dłużej niż rok"

Następny artykuł

Nadciąga 22. edycja Sopot Film Festival!

powiązane artykuły
Total
0
Share