#marzecKOBIET. Co przygotował Gdański Archipelag Kultury?

8 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kobiet. Dzień upamiętniający walkę o prawa kobiet, służy jej kontynuacji, ale jest także okazją do świętowania dokonań przodkiń oraz momentem refleksji nad sytuacją prawną kobiet na świecie. Z tej okazji przez cały marzec Gdański Archipelag Kultury zaprasza do uczestnictwa w wydarzeniach których autorkami, jak i bohaterkami są kobiety. W programie m. in. spotkania i rozmowy, spektakle, koncerty oraz fascynujące HERstorie z różnych stron świata.
  • czwartek, 9 marca, godz. 18.00 – Czad… miejsce, o którym świat nie chce pamiętać. Prelekcja Anny Dembickej i Marcina Ochal

Zakątek Czadu w Afryce oczami kobiety. Będzie snuta opowieść o losach i problemach kobiet z Ndżameny. Spotkanie odbędzie się w Plamie GAK. Wstęp wolny.

  • czwartek, 23 marca – Rodzina, zaufanie, wsparcie, energia, pasja – rozmowa z Agą Humięcką

Przystanek Stogi to podcast realizowany przez Dom Sztuki GAK, w którym Natalia Dobkowska i Kacper Rogalewski pytają swoich gości – mieszkańców i działaczy Stogów o ich historie.

materiały prasowe/ GAK

Koncert

25 marca, godz. 20.00 – Koncert Urodzinowy Ilona Damięcka & Mateusz Smoczyński Duo

Podczas koncertu artyści zagrają  materiał z drugiego albumu Damięckiej Hope. Wydarzenie odbędzie się w Scenie Muzycznej GAK. Bilety dostępne na portalu bilety24.pl oraz w dniu wydarzenia w kasie.

Spektakle

  • 8 marca, godz. 17.00 – Miłość niejedno ma imię …czyli różne oblicza miłości

Spektakl seniorów i seniorek. Dlaczego taki tytuł? Bo inna jest miłość do dziecka, a inne jest pierwsze zauroczenie. Inna miłość dojrzała, w obliczu zdrady czy miłość w jesieni życia… Spektakl można obejrzeć w Wyspie Skarbów GAK. Wstęp wolny.

  • 20 marca, godz. 19:00 – Mi Estas Lidia

Monodram Pauli Czarneckiej o córce Ludwika Zamenhofa, pisarce, tłumaczce, bahaitce, córce twórcy idei i języka esperanto, która poświęciła życie kontynuacji rodzinnej misji. Spektakl odbędzie się w Plamie GAK. Bilety w cenie 25 zł dostępne są do kupienia na portalu bilety24.pl.

  • 27 marca, godz. 19:00 – Teatr w Blokowisku Supernova Live

Czarna komedia w rytmie rap, zainspirowana kryminalną legendą Nowej Huty. W roli MC Osiedle Anna Rau. Spektakl będzie można obejrzeć w Plamie GAK.

Rozrywka

  • 8 marca, godz. 18:30 –  Kurs na Brzeźno – wieczór karaoke

Podczas wieczoru karaoke organizatorzy skupią się na utworach śpiewanych przez kobiety, ale także tych zaadresowanych do kobiet lub traktujących o kobietach.  Wydarzenie odbędzie się w Projektorni GAK. Wstęp jest wolny.

Wystawy

  • 8 marca, godz. 18.00 –  “Bajki o śmierci _ _ _ _ _ _ _” – wystawa Katarzyny Podpory

Wernisaż wystawy rzeźbiarsko – dźwiękowej artystki multimedialnej, doktora sztuki – absolwentki Wydziału Rzeźby i Intermediów ASP w Gdańsku. Wystawę można obejrzeć w galerii Plamy GAK. Wstęp wolny.

  • 9 marca, godz. 18.00 – Wystawa  zbiorowa Przełamując fale

Dzieła artystek wystawy “Przełamując fale” prowokują do zastanowienia się nad statusem współczesnych kobiet w społeczeństwie, łamiących fale, by zrealizować siebie na wielu płaszczyznach – jako partnerki, singielki, matki, partnerki, artystki. Wernisaż wystawy odbędzie się w Stacja Orunia GAK. Wstęp wolny

Poprzedni artykuł

Pomorze: Specjalna platforma internetowa dla młodzieży z problemami psychicznymi

Następny artykuł

Santander reinwestuje. Nowe miejsca pracy w Gdyni!

powiązane artykuły
Total
0
Share