Marzenia. Przepis na dobre życie

Marzenia to dla wielu pojęcie abstrakcyjne. Jednak marzenia to coś więcej – to sens życia, z „muszę” na „chcę”… Zdeterminowani i ambitni ludzie koncentrują się na wyznaczonych celach. Życie bez jasno określonych celów jest jak jazda we mgle. Jasne, że tak…Powinieneś być przecież KIMŚ. Dociskać cele sprzedażowe, aby tak jak sąsiedzi mieć na prywatne lekcje dla dzieci, wakacje za granicą…

Schudnąć też przecież trzeba. I tak ciśniesz od wypłaty do wypłaty… Jeżeli to Twój główny cel – z pewnością uda Ci się go zrealizować. Jeśli natomiast Twoim głównym celem jest stworzenie wspaniałego życia prywatnego i biznesowego, życia w dobrostanie – dobrego życia –  również możesz to osiągnąć. Tylko odpuść nieco, bardziej sobie zaufaj, naucz się siebie…

Mamy czas podsumowań – wielu z nas tworzy mapy marzeń. Rysujemy cele: podszlifuję angielski, schudnę, kupię jacht… To, co widzisz wokół siebie – w świecie stworzonym przez człowieka, zaczęło się od myśli lub idei narodzonej w głowie wizjonera. Zaczęło się od marzeń, a dopiero później zostało zmienione w realny kształt.

Kiedyś zapytano osoby, które mają na swoim koncie mnóstwo sukcesów o to, o czym myślą przez większość czasu. Najpopularniejsza odpowiedz…? Myślą o tym, czego chcą oraz o tym, w jaki sposób to osiągnąć. Z kolei nieudacznicy myślą i mówią o tym, czego nie chcą. Mówią o swoich problemach i obawach. Jak da się znaleźć w tym balans? Czy mapy marzeń mają jakikolwiek sens…?

Osobiście wierzę, że uwaga się energetyzuje, a intencja transformuje. Zatem jeżeli zaczniesz spisywać pochodzące z serca intencje, najgłębsze pragnienia – nie sabotując przy tym siebie oraz nie karmiąc swojego nadętego ego – wtedy mapa marzeń zadziała. Autentyczne pragnienie połączone z intencją, emocją, przyciąga pasujące wydarzenia w realnym życiu. Definicja optymizmu mówi, że przywiązywanie uwagi temu, co chcemy osiągnąć wprowadza pozytywne zmiany w postaci mentalności i determinacji.

Skup się na swoich potrzebach. Pozostań w stanie emocji. Skoncentruj swoje działania na intencjach. Działaj autentycznie i z misją. Pamiętaj, że pozytywne emocje dodają energii i pewności siebie niezbędnej do podejmowania nowych działań zmieniających się w rzeczywistość. Wyzbądź się ze swego życia próżnych nadziei. Spisz swoje prawdziwe marzenia i spraw, by stały się one celami. Wizualizuj je i odpowiedz na pytanie – czego tak naprawdę pragniesz w swoim życiu…? Warto je sobie zadawać, bo to pozwala znaleźć swoje PO CO. Gdy już je znajdziesz – dowiesz się również JAK.

Ewelina Strawa, trener mentalny liderów

Poprzedni artykuł

Range Rover Sport. Połączenie różnych światów

Następny artykuł

Mind Mapping

powiązane artykuły
Total
0
Share